تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)14) تسخير مجسمه آزادي / بیانیه و گزارش انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا درباره برنامه افشاگری و تحصّن دانشجویان ایرانی و خارجی در مجسمه آزادی نیویورک در اعتراض به بردن شاه به آمریکا

بیانیه و گزارش انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا درباره برنامه افشاگری و تحصّن دانشجویان ایرانی و خارجی در مجسمه آزادی نیویورک در اعتراض به بردن شاه به آمریکا

مجسمه آزادی تحت تصرف مخالفان جنگ ویتنام

بسم الله الرّحمن الرّحیم

بیانیه و گزارش انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا

درباره برنامه افشاگری و تحصّن در مجسمه آزادی نیویورک

انقلاب اسلامی ایران در آستانه پیروزی و آغاز بازسازی جامعه، توسط امپریالیسم و عوامل داخلی آن، مورد تهاجم انواع توطئه ها و خیانتها گردیده است. امپریالیسم جهانخوار، بویژه امپریالیسم آمریکا در صدد است که هرچه زودتر منافع از دست رفته خود را بازیافته و همچون گذشته به غارت خلقمان ادامه دهد. روزی در گنبد آتش بپا می کند و زمانی در نقده و امروز در کردستان، برادران کرد و پاسداران از جان گذشته را طعمه آتش‌افروزی خود قرار داده است.

امپریالیسم آمریکا در این رابطه برای تمرکز بخشیدن به برنامه‌ها و نقشه‌های خیالی اش توسط « سازمان جاسوسی سیا » به فرا خواندن شاه خائن و بختیار مزدور پرداخته و با استفاده از وجود سرمایه‌داران و آدمکشان فراری در آمریکا، مشغول تهیه طرحهای حساب شده و دقیق‌تری می‌باشد. عنوان معالجه شاه مخلوع، نیرنگی بیش نیست و امپریالیسم آمریکا باید بداند که ملّت مسلمان ما همچون گذشته با چنین نیرنگهائی مبارزه خواهد کرد.

انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا که از بدو ورود شاه مخلوع به آمریکا از ماهیّت قضایا چندان بی‌خبر نبود، وظیفه خود دانست که با اجرای برنامه‌های افشاگرانه، اعتراض خود را بگوش جهانیان رسانده و توطئه‌های جدید دشمنان خلق مسلمان را بر ملا سازد. لذا در مرحله اوّل اقدام به برگزاری تظاهرات سراسری در نیویورک، در مقابل بیمارستانی که ادّعا می‌شود شاه آنجاست، نمود. همچنین تظاهرات مشابهی در شهر سانفرانسیسکو برگزار گردید، لیکن از آنجا که رسانه‌های خبری و مطبوعاتی آمریکا عمدتاً در دست صهیونیستها می‌باشد، صدای ما  به همان شهرها محدود گردید.

در دنباله این برنامه‌ها از طرف انجمن کمیته‌ای مأمور رسیدگی و اجرای برنامه‌ای گردید که حتّی‌الامکان انعکاس وسیعی در سطح دنیا داشته باشد.

این کمیته بعد از بررسیهای لازم مجسمه به اصطلاح آزادی را که با پایه‌اش حدود ۹۰ متر است، برای اجرای این برنامه انتخاب نمود، زمان عملیّات روز یکشنبه ۱۳ آبان ماه که مصادف با سالروز کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران بود، تعیین گردید. برای بررسی نحوه اجرای برنامه، قبلاً تعدادی از برادران در مجسمه حاضر و با درنظر گرفتن فضای باز موجود در سر و طبقه دهم مجسمه، این دو نقطه را مناسب تشخیص دادند.

کمیته بعد از تمرینات لازم روز یکشنبه وارد جزیره به اصطلاح آزادی، که مجسمه در آن قرار دارد گردید. افراد این کمیته به دو گروه تقسیم گردید:

– گروه اوّل طبق برنامه، خودشان را به سر مجسمه رسانده و در حالی که پلیس، جزیره را در کنترل داشت، بعد از به اهتزاز درآوردن پرچم « لااله‌الاالله » و نصب شعار ۲۵ متری که بر روی آن به انگلیسی نوشته شده بود: « شاه باید محاکمه و مجازات شود »، خود را به زنجیر بسته و در همان حال به نماز ایستادند. در این هنگام پلیس با دیدن شعارها بلافاصله به حالت امّاده باش درآمد و نقاط حسّاس جزیره و مجسمه را اشغال نمود.

– گروه دوّم طبق برنامه در طبقّ دهم مجسمه، مشغول به زنجیرکردن خود و نصب شعارهائی بود که بر روی آنها به انگلیسی نوشته شده بود: « شاه یک جنایتکار است. مرگ برشاه. زنده باد خمینی »، که پلیس خود را به محل رسانده و شعارها را بلافاصله جمع نمود. لیکن افراد زنجیر شده همانجا مانده، و سایرین که دارای وظایف مختلف از جمله امّاده نمودن امکانات و ایجاد تسهیلات لازم برای اجرای عملیّات و گرفتن عکس و فیلم و پخش اعلامیّه بودند، کار خود را به نحو احسن انجام داده و بدون هیچگونه دستگیری از جزیره خارج شدند.

پلیس نیویورک به مجرّد اطّلاع از این برنامه، بازدید از مجسمه را ممنوع وکلّیّه بازدیدکنندگان را از جزیره اخراج نمود و حتّی اجازه ورود به خبرنگاران را هم نداد. ولی خوشبختانه با هوشیاری و سرعت عمل برادرانمان شعارهای نصب شده بر سر مجسمه به مدّت سه و نیم ساعت در اهتزاز بود.

در اینجا لازم به تذکّر است که در اجرای این برنامه، دو تن از برادران سیاه پوست مسلمان آمریکائی با ما شرکت داشتند که یکی از آنها همراه با گروه یک خود را زنجیرکرده و بعداً همراه با برادران دیگر توسط پلیس دستگیر شد. نفر بعدی که با سایر برادران همکاری داشت، سالم جزیره را ترک کرد.

گرچه با این برنامه، موج افشاگری و صدای حق‌طلبانه ما در عصر همان روز بگوش جهانیان رسید و یکی از عمده‌ترین اخبار رسانه‌های عمومی خبری شد، معهذا می‌دانیم که امپریالیزم جهانخوار آمریکا همچنان شاه را برای اجرای توطئه‌ها و نقشه‌های خیالی اش نگه خواهد داشت و ما که مسئولیّت گرفتن انتقام خون بیش از پانزده هزار شهید در پانزده خرداد ۴۲، هفتصد قربانی فاجعه سینمارکس آبادان، بیش از چهار هزار شهید در وقایع خونین جمعه هفده شهریور ماه ۵۷، و هفتاد هزار شهید دوران انقلاب که در راه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ریخته شده را بر دوش خویش احساس می‌کنیم، هرگز از پای نخواهیم نشست و براساس جهان بینی توحیدی وظیفه خود می‌دانیم که در جهت نابودی امپریالیسم جهانی بویژه امپریالیسم آمریکا، گام برداشته و تا برقراری رهبری مستضعفین، درجهت ایجاد جامعه عدل اسلامی در سراسر جهان از پای ننشینیم. دراین رابطه شرکت مسلمانان را در جبهه ضداستعماری، ضداستبدادی، ضداستثماری مستضعفین به رهبری امام خمینی لازم دانسته، معتقدیم تنها با دید مکتب انقلابی اسلام، قادر خواهیم بود که مبارزات مستمرّ خود را تا نابودی کامل امپریالیسم ادامه دهیم.

انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا در ادامه فعّالیّت های خود همچنان به افشای توطئه‌های آمریکا پرداخته و به همین مناسبت مبادرت به برگزاری تظاهرات و سایر برنامه‌های افشاگری در مقابل مراکز امپریالیستی و صهیونیستی، از جمله کاخ سفید خواهد نمود و براساس آیه کریمه :‌ « وَاَّلذین جاهَدوا فینا لَنَهدیَنَّهُم سُبُلَنا » پیوسته خواهد کوشید که غنای بیشتری به مبارزات خویش بخشد.

نابود باد امپریالیسم و صهیونیسم و عمّال داخلی آنها.

پرتوان باد انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی

تا برقراری حکومت عدل اسلامی، مدافع راستین محرومان جهان،

نهضت ادامه دارد.

انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا

« گروه فارسی زبان »

آبان ۱۳۵۸

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

تسخیر مجسمه آزادی، نماد سلطه و غارت و تروریسم و حق وتو

بنام خدا مصاحبه با مهندس محمد کسرائی من در سال پیروزی انقلاب در آمریکا مشغول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *