تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)11) جنایات آمریکا در جهان / 6)11)3) عراق و زندان ابوغريب / شیوه مدرن آمریکایی‌ها در شکنجه زندانیان “ابوغریب “

شیوه مدرن آمریکایی‌ها در شکنجه زندانیان “ابوغریب “

خبرگزاری فارس: آمریکایی‌ها در شیوه‌ای مدرن برای شکنجه زندانیان ابوغریب نخست آنها را به مدت ۱۲ ساعت در صندوق کوچکی افکنده و هر ۱۵دقیقه یک بار از آنها بازجویی به عمل می آورند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری محیط؛ منابع آگاه از وسیله مدرن نیروهایی آمریکایی در شکنجه زندانیان عراقی ابو غریب به نام ” صندوق ” خبر دادند. در این شیوه زندانی به درون قفس و یا صندوق چوبی کوچکی انداخته می شود. حجم صندوق از اندازه و جثه زندانی کوچکتر است.
در این گزارش آمده است: نظامیان آمریکایی جشن های منظمی را برای شکنجه زندانیان بر پا کرده که طی آن زندانیان را به درون صندوق های چوبی خشنی افکنده که هیج گونه فضای تحرکی برای آنها باقی نمی‌گذارد.
ارتش آمریکا جهت توجیه این اتهام اعلام کرد: صندوق ها و قفس‌های مذکور برای بازجویی ساخته شده‌اند و طول مدتی که زندانی در آنها قرار می‌گیرد هیچ گاه از دوازده ساعت تجاوز نمی کند. در این مدت هر پانزده دقیقه از زندانی بازجویی به عمل می‌آید.
آمریکا زشت ترین شیوه های شکنجه را به بهانه مجبور ساختن زندانیان به اعتراف علیه زندانیان گوانتانامو و ابو غریب به کار می‌گیرد.
جان اشکروفت وزیر سابق دادگستری آمریکا گفت: شیوه‌های مزبور در خصوص اعتراف گیری از زندانیان موفق بوده است و نمی‌توان اسم آن را شکنجه زندانیان گذاشت.
وداد میخائیل ” وزیر حقوق بشر عراق گفت: بیش از ۴۰ هزار عراقی روزانه در بازداشتگاه‌ها شنکجه شده و حقوق آنها نقض می‌شود.
وزیر حقوق بشر عراق افزود: در حال حاضر بیش از ۲۳ هزار شهروند عراقی در زندان های آمریکایی به سر می‌برند.
میخاییل در ادامه تعداد زنان عراقی در زندان های آمریکایی از سال ۲۰۰۶ را بیست و پنج تن دانست و افزود: از آن زمان تا کنون عملیات تحقیق در باره آنها کامل نشده است.
وی افزود: زندانیان عراقی در جریان بازجویی های اولیه نیز از سوی آمریکایی‌ها شکنجه می‌شوند.
از سوی دیگر سازمان حقوق بشر “هیومان رایتس ووتش ” به شدت از رفتار ارتش امریکا با زندانیان کودک عراقی انتقاد کرده و از آنها خواست که هرچه زودتر کودکان زندانی را به دادگاه ارجاع دهند.در حال حاضر بیش از ۵۰۰ کودک عراقی توسط نیروهای ارتش آمریکا در عراق بازداشت شده اند.
ارتش آمریکایی اعلام کرده است که ۵۱۳ کودک عراقی را به دلیل اینکه تهدیدی برای امنیت به شمار می‌روند را دستگیر و بازداشت کرده است.
به گزارش منتشره از سوی هیات سازمان ملل برای کمک به عراق “یونامی “؛ کودکان عراقی که در بازداشتگاه ها به سر می برند؛ شکنجه بدنی می‌شوند.
کارشناسان از عدم وجود آمار دقیق در خصوص تعداد زندان های آمریکایی در عراق خبر می دهند. اما خبرها علاوه بر زندان ابو غریب از وجود سی و شش زندان رسمی آمریکایی در عراق حکایت دارد که در تمام استان‌های عراق از جمله اقلیم کردستان پراکنده شده اند.این آمار شامل زندان‌هایی که در پایگاههای نظامی واقع شده‌اند؛ نمی‌شود زیرا آمار دقیقی از آنها در دست نیست.
آمریکا علاوه بر زندان ابو غریب در بغداد ۴ زندان بزرگ دیگر در عراق دارد که عبارتند از : “بوکا “در منطقه ام قصر در جنوب بصره،زندان “کروبر “در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد و زندان “سوسه ” در استان سلیمانیه در شمال عراق.
زندان بوکا ” که از بزرگترین زندان‌های آمریکایی در عراق به شمار می رود؛ بنا به گفته یکی از افسران آمریکایی؛ بیش از ۲۰ هزار شهروند عراقی در آنجا زندانی هستند. وزیر حقوق بشر عراق پس از بازدید از زندان مذکور گفت: تقریبا ۱۸ هزار عراقی در آنجا زندانی هستند.
ارتش آمریکا که از ورود سازمان های مدافع حقوق بشر به داخل زندان‌ها ممانعت به عمل می آورد؛ تاکنون فقط به سازمان بین المللی صلیب سرخ اجاز ورود به زندان‌های “بوکا ” و زندان فرودگاه بصره را داده است.نیروهای آمریکایی ورود خبرنگاران و اصحاب رسانه به بازداشتگاه ها را ممنوع اعلام کرده است.
بسیاری از خانواده‌های عراقی هیچ گونه اطلاعی از فرزندان دستگیر شده خود توسط ارتش امریکا ندارند. آن عده‌ای که سرنخی از زندانیان خود پیدا کرده‌اند از ملاقات با آنها محروم‌اند.

درباره ی مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *