تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)2) مقالات مسئول سایت تسخیر / کردستان ، گروهکهای ضد انقلاب و پیام تاریخی امام در مرداد پنجاه و هشت – قسمت چهارم – سید محمد هاشم پوریزدانپرست

کردستان ، گروهکهای ضد انقلاب و پیام تاریخی امام در مرداد پنجاه و هشت – قسمت چهارم – سید محمد هاشم پوریزدانپرست

کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و  پیام تاریخی امام  در مرداد پنجاه و هشت – قسمت چهارم – سید محمد هاشم پوریزدانپرست

 

سید محمد هاشم پوریزدان پرست
سید محمد هاشم پوریزدانپرست

پیام امام خمینی به ملّت ایران در رابطه با مسئله کردستان[۱]

بسم الله المنتقم 

   از مقام رهبری انقلاب و فرماندهی کل قوا اخطار کنم: 

۱– اینجانب پشتیبانی خود را از قوای انتظامی، ارتش، ژاندارمری، شهربانی و پاسداران انقلاب اعلام می کنم و اجازه نمی دهم قلم یا قدمی در تضعیف آنان به کار رود. متخلّفین، مجرم و در صورت احساس توطئه در دادگاه‌ها ی انقلاب محاکمه انقلابی می شوند و از این تاریخ هیچ کس و هیچ مقامی حقّ تضعیف آنان را ندارند.

۲– افراد قوای انتظامی فوق باید اطاعت از مافوق و حفظ سلسله مراتب را بکنند و در صورت تخلّف، مجرم شناخته می شوند و با احساس توطئه دستور محاکمه در دادگاه‌ها ی صحرائی را می دهم.

۳– اعتصابات قوای انتظامی اکیداً ممنوع می شود و در صورت تخلّف مجرم شناخته شوند و محرّکین، ضد انقلاب شناخته می شوند و در دادگاه‌ها ی انقلابی به کیفر انقلابی می رسند و با احساس توطئه دستور دادگاه‌ها ی صحرائی نسبت به آنان را می دهیم.

۴– اکیداً دستور می دهم که قوای انتظامی بخصوص ارتش و پاسداران انقلاب هماهنگ باشند و تمام گروه‌ها ی پاسدار نیز هماهنگ باشند و در سرکوبی اشرار و پاکسازی مناطق بخصوص کردستان و خوزستان همکاری کنند. متخلّفین مجرم و محرّکین محاکمه انقلابی می شوند.

۵ – به اعضای حزب دمکرات و کردهای غیور و پاکدل که از طرف سران توطئه‌گر این احزاب و خیانتگران به اسلام و ملّت اغفال شده‌اند، اعلام می شود در صورتی که خائنان را رها کرده و به ملّت و به اسلام بپیوندند و خود را به پادگان‌ها و مقامات انتظامی معرفی کرده سلاح خودشان را تحویل دهند، مورد عفو واقع می شوند و اگر سران خائن را دستگیر و تحویل دهند پاداشی بزرگ به آنان می دهم و در صورتی که به مخالفت با ملّت و دولت پایداری کنند به سزای اعمال ضد اسلامی خود می رسند و با شدّت با آنان عمل می شود.

  ۶– به مردم شریف کردستان اعلام می کنم که شما را برادر و برابر خود می دانیم و از حقوق برابر با سایرین، برادران ایرانی تان در هر کجا باشید برخوردار خواهید شد و در جمهوری اسلامی هیچ فرقی بین ترک، کرد و لر و عرب و فارس و بلوچ نمی باشد.

 

اعدام مزدوران آمریکا در کردستان- چریکهای فدایی، دموکراتها و کوموله که بعض آنان از سایر نقاط کشور به کردستان رفته و خواهان جدای کردستان از ایران برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بودند- سال 58 - مزدورانی که با دزدیدن پاسداران مجروح در بیمارستان سنندج آنان را کشته و بدن مقدس آنان را مثله نموده بودند.
اعدام مزدوران آمریکا در کردستان- چریکهای فدایی، دموکراتها و کوموله که بعض آنان از سایر نقاط کشور به کردستان رفته و خواهان جدایی کردستان از ایران برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بودند- سال ۵۸ – مزدورانی که قبل از جریان پاوه  و کشتار مردم بومی طرفدار انقلاب با دزدیدن پاسداران مجروح در بیمارستان سنندج آنان را کشته و بدن مقدس آنان را مثله نموده بودند.

 

عزیمت راه پیمایان  وحدت از سنندج به تهران آغاز شد

راه پیمایان وحدت پس از سه روز اقامت در سنندج از بامداد دیروز تدریجاً این شهر را ترک کردند و آخرین گروه نیز بعداظهر دیروز راهی تهران خواهد شد. راه پیمایان پس از دیدار سه روزه از سنندج قطعنامه ای در ۱۲ ماده انتشار دادند که خلاصه آن عبارت است از:

خودمختاری برای مردم کردستان در چهارچوب حکومت جمهوری اسلامی ایران رسیدگی به امور منطقه کردستان و خلع سلاح عمومی عناصر ضد انقلاب بطور سریع و قاطع و نیز شرکت ارتش جمهوری اسلامی ایران با کمک برادران بمنظور سرکوبی وابستگان رژیم گذشته و ضد انقلاب.

 

۲۸ مرداد

امروز یکشنبه ۲۸ مرداد در حالی که در نخستین ساعات بامداد روز گذشته امام پیام تاریخی خود را برای بسیج مردم و سرکوب ضد انقلاب صادر نموده‌اند و کشور آبستن حوادث بزرگی است، مجلس خبرگان با پیام امام برای تدوین قانون اساسی شروع به کار میکند.

 

۲۹ مرداد

امام و حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی در مجلس یادبود شهدای پاوه  که از طرف حوزه علمیه قم و حزب جمهوری اسلامی دفتر قم برگزار شده بود شرکت کرد.

 

 

شهید دکتر مصطفی چمران قهرمان بزرگ نجات کردستان و مردم مظلوم آن از دست مزدوران آمریکا و صهیویسم
شهید دکتر مصطفی چمران قهرمان بزرگ نجات کردستان و مردم مظلوم آن از دست مزدوران آمریکا و صهیویسم

امام خمینی در این رابطه پیامی[۲] نیز به مردم کردستان فرستاده و آنان را از توطئه‌گروهکهای منافق بر حذر داشته اند:

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

اهالی محترم کردستان!

دوستان معظم من!

پس از پیروزی انقلاب و اعلام جمهوری اسلامی، گروه‌هایی که با اسلام دشمن هستند و از وابستگان اجانب می­باشند، شروع به فعالیّت بر ضد نهضت اسلامی و بر ضد جمهوری اسلامی نمودند. حتّی بعضی از آنها علنی مخالفت کرده و رفراندوم را تحریم نمودند و شما برادران دیدید که حزب دموکرات کردستان وابستگی مستقیم با آمریکا و صهیونیزم دارد.

 در آستانه تشکیل مجلس خبرگان و پس از راهپیمائی عظیم مسلمین برای قدس، سر کردگان خائن این حزب، جوانان را اغفال نموده و به برادرکشی کشاندند.

برادران مسلمان من!

شما به تبلیغات فریبنده این مخالفین اسلام که میخواهند کشور مسلمان ما را به کفر بکشند، گوش ندهید و  نگذارید جوانان عزیز به دام این منحرفین بیفتند.

حزب دموکرات کردستان غیر رسمی و غیر قانونی اعلام شد و چون حزب شیطان است باید تمام اهالی کردستان به وظیفه شرعیه عمل و جوانان خود را از عضویّت در این حزب منحل ممنوع نمایند و با قاطعیّت تمام از توطئه این جنایتکاران جلوگیری و مخفیگاه‌های سران آنان را به دولت و ارتش اسلامی معرفی کنند.

تأکید می کنم که اسلام تنها پناهگاه همه ماست و در زیر پرچم پرافتخار آن، همه گروه‌ها به حقوق خود می رسند. عوامل اجانب که منافع خود و اربابانشان را در خطر می بینند برای تحریک برادران اهل سنّت و دامن زدن به برادرکشی، قضیه شیعه و سنّی را طرح نموده و می خواهند با شیطنت بین برادران اختلاف ایجاد کنند.

 

kordestan 2
kordestan 2

گوشه­ای از  بیانات امام خمینی[۳] به مناسبت عید سعید فطر و مسائل کردستان و منافقینی که مدّعی مسلمانی بوده و بر ضد حکومت اسلامی قیام نموده‌اند.

اینها برای اغفال شما امروز اظهار اسلام می کنند. اغفال نشوید.

مردم کرد ما، کردستان عزیز ما، جوان‌ها ی کرد ما این میزان در دستشان باشد که منافق را از غیر منافق بشناسند. آنهایی که اظهار اسلام میکنند و مسلمین را به آتش می­کشند، آنهایی که اظهار اسلام میکنند و مردم را به زحمت می­اندازند، مردم را به مضیقه می­اندازند، آنهایی که اظهار اسلام میکنند و بیمارستان را آتش می زنند و مجروح‌ها را سر می­برند، اینها را بشناسید. اینها مُسلم نیستند. اینها منافق هستند. اینها برای اغفال شما امروز اظهار اسلام می­کنند. اغفال نشوید. توجّه بکنید که اینها چه مردمی هستند. آنهایی که به جمهوری اسلام که به همّت مسلمین بر پا شد، در مقابل حکومت طاغوت رأی ندادند و همان طاغوت را خواستند، رأی به جمهوری اسلامی ندادن یعنی ما طاغوت می خواهیم، اینها منافق هستند، اینها مُسلم نیستند، مُسلم باید به جمهوری اسلامی رأی بدهد، مُسلم باید حکومت عدل اسلامی را بپذیرد.

من امیدوارم که ما بتوانیم پرچم اسلام را پرچم جمهوری اسلام را در همه جای دنیا بر پا کنیم

 

 

گوشه ای از بیانات امام خمینی[۴] خطاب به مردم ایران در رابطه با مسائل کردستان

بسم الله الرّحمن الرّحیم    

 اسلام در تمامی اعصار با خون شهدا و اولیای خدا رشد یافته است 

شهادت ارثی است که از اولیای ما به ما می رسد.

بدخواهان ما گمان نکنند که جوان‌های ما از مردن، از شهادت باکی دارند. شهادت ارثی است که از اولیای ما به ما میرسد. آنها باید از مردن بترسند که بعد از مرگ، موت را فنا میدانند. ما که بعد از موت را حیات بالاتر از این حیات میدانیم چه باکی داریم.

خائن‌ها باید بترسند. خادم‌های به اسلام خوفی ندارند. ارتش ما، ژاندارمری ما، شهربانی ما، پاسداران ما خوفی ندارند. پاسداران ما را که در پاوه و امثال آن سر بریدند به حیات جاودان رسیدند.

کردستان
کردستان ۲۷ مرداد ۵۸

مدّعیان دروغین دموکراسی و آزادیخواهی  

ما هر چه خواستیم این قشرهای فاسد را هدایت کنیم ، هر چه مهلت دادیم که هدایت بشوند، هر چه مهلت دادیم که به خود بیایند، هر چه مهلت دادیم که به مصالح کشور نظر کنند، هر چه آزادی دادیم که آزادی را برای ملّت وسیله رشد قرار بدهند، آزادی قلم دادیم، آزادی بیان دادیم، آزادی اجتماعات دادیم، آزادی احزاب دادیم که اینها اگر درست می گویند که برای ملّت کار می کنند و دموکرات هستند، حکومت مردم بر مردم می خواهند. اگر اینها حکومت مردم بر مردم می خواهند، چرا نمی گذارند مردم سرنوشت خودشان را تعیین کنند؟ چرا با خرابکاری‌ها نمی خواهند مردم حکومت خودشان را تعیین کنند؟ چرا با غائله آفرینی نمی­گذارند که ملّت قانون اساسی خودش را به دست خبرگان خودش تعیین کند؟ اینها دموکرات نیستند، اینها جنایتکارانی هستند که با اسم حزب دموکرات میخواهند برای اربابان خودشان کار کنند.

اکنون شما با اسم آزادی و آزادیخواهی و دموکراسی و کذا می خواهید این مردم را دوباره برگردانید به حال اوّل و آنها را تحقیر کنید. آزاد بگذارید تا اینها هر کاری که می خواهند بکنند و بعد از یک نسل، دیگر یک انسان متعهّد در مملکت پیدا نشود. این آزادی را شما می خواهید و این همان آزادی است که به شما الهام کرده‌اند و شما از خارج الهام گرفتید

 ای علمای کردستان! جوان‌ها ی خودتان را بیدار کنید. 

اگر به قرآن اعتقاد دارند، قرآن فرموده است: « اَطیعُوا الله و اَطیعُوا الرّسول و اوّلی الاَمرِ مِنکُم» چرا از اوّلی الامر اطاعت نمی کنند؟ چرا قیام بر ضد حکومت کردند؟ چرا قیام بر ضد اوّلی الامر کردند؟

ای علمای کردستان!

جوان‌ها ی خودتان را بیدار کنید.

ای علمای کردستان!

از اسلام پشتیبانی کنید.

ای علمای کردستان!

این خیانتکاران را برانید و دستور دهید اینها را بگیرند و تحویل دادگاه اسلامی دهند. نگذارید از مرزها فرار کنند.

 

imam
imam

پیام امام خمینی در رابطه با مسئله کردستان[۵]

بسم الله الرّحمن الرّحیم

بدین وسیله مراتب زیر اعلام می شود:

۱– هماهنگی در قوای انتظامی، ارتش، ژاندارمری و سپاه پاسداران به طور قاطع باید ادامه پیدا کند. متخلّفین، مجرم شناخته می شوند و مؤاخذه می گردند.

۲– با سران حزب منحله دموکرات و دیگر سران که خائنان به ملّت و کشور اسلامی هستند و قیام بر ضد حکومت مرکزی نمودند، با شدّت، عمل می شود و جوانان عزیز و برومند کرد آنان را گرفته و تحویل نیروهای انتظامی دهند.

۳– علمای اسلام اهل سنّت شرعاً مکلّفند که با قوای انتظامی همکاری کنند و مخفیگاه خائنان را در صورتی که می­دانند به آنان نشان دهند و با آنان معامله مرتد از اسلام نمایند تا نزد خدا مسئول نباشند.

۴– من مکرّر اعلام کرده­ام که در اسلام، نژاد، زبان، قومیّت و ناحیه مطرح نیست. تمام مسلمین، چه اهل سنّت و چه شیعی برادر و برابر و همه برخوردار از همه مزایا و حقوق اسلامی هستند. از  جمله جنایت‌هایی که بدخواهان به اسلام مرتکب شده­اند ایجاد اختلاف بین برادران سنّی و شیعی است. من از همه برادران اهل سنّت تقاضا دارم که این شایعات را محکوم و شایعه سازان را به جزای اعمالشّأن برسانند.

۵– هیچ کس به هیچ عنوان حق تجاوز به جان و مال برادران کردستانی ما را ندارد. متجاوزین شدیداً به جزای اعمال خود می رسند.

۶– آن دسته از اعضای حزب منحلّه دموکرات و سایر برادران ما که بوسیله تبلیغات باطل سران جنایتکار این حزب اغفال شده‌اند، در صورتی که به برادران مسلمان خود بپیوندند، اسلحه را زمین گذاشته و تسلیم شوند، باز هم مورد عفو هستند و در امان حکومت جمهوری اسلامی می باشند.

 

 

گوشه ای از سخنان آیت الله طالقانی پیرامون مسائل کردستان در خطبه‌های نماز عید فطر[۶]

متأسّفانه در اواخر این ماه پربرکت، ماه مبارک، ماه روزه، ماه تقوا، ماه توجّه به خدا و ماه همبستگی قلوب و وجدانهای مسلمانان، یکعدّه جانی این برکت را، این خیر را آلوده کردند. افرادی که در انجام جنایت از هیچ کاری فرو گذار نکردند. تازه اسم خودشان را هم دمکرات می گذارند. دمکراتی که مردم را به گلوله به بندد. مردم مظلوم، مردم بیچاره، مردم بیطرف، پاسداران، بیماران. ای خاک بر سرشان باد. چقدر این نام، نام دمکرات، همیشه برای این کشور، خاطرات بدی داشته است.

مگر بارها اعلام نشده شما برادران کرد هر پیشنهادی دارید هر مسئله ای دارید بیایید مطرح بکنید رسیدگی بشود. آنقدری که در امکان هست برایتان انجام داده خواهد شد. چه میخواهند اینها؟! اگر می خواهند تجزیه کنند کردستان را، در دامن چه کسی بهتر از دامن اسلام و رهبرهای اسلامی و مردم مسلمان می خواهند قرار بگیرند. من بارها هم اعلام کرده ام و به یقین می دانم چنین اندیشه ای در مردم و توده کردستان نیست.

من نمی دانم ما چرا باید پیش از اینکه ارتش دخالت بکند از برادران کردمان انتظار داشتیم که خود آنها، این آتش را خاموش بکنند، چرا نمی‌کنند؟!

ای برادران مسلمان !

ای خواهران مسلمان کرد !

ای کسانیکه می دانید دل من برای شما می­تپد و ما و همه مردم ما برای شما و محرومیّت‌های شما و فشارهایی که بر شما وارد شده، همه دلسوز هستیم. چرا باید آلت دست یک مشت خودخواه و خود پرست؟ با یک همچنین فاجعه­ای باید اینطور چهره مردم بزرگوار، سالم و مرزدار آلوده بشود؟ خدا لعنت کند آنهایی را که فتنه به پا میکنند (مردم: الهی آمین) در این روز عید صد بار بر آنها لعنت. از درگاه خدا و خلق دور باش بر همه اینها. چقدر ما سعی کردیم با مذاکره، مهربانی، دور هم نشستن، مسائل راحل کنیم.

این انقلاب مال مستضعفان است. این انقلاب، انقلاب علی است و هر کس با آن به مقابله بر خیزد پایمال خواهد شد. »

کسی که روبروی انقلاب بایستد باید هلاک بشود. نابود بشود

انقلاب ، انقلاب محرومین است. انقلاب، انقلاب توده مسلمان است. انقلاب، انقلاب پیروان قرآن است. انقلاب، انقلاب پیروان توحید است. هر کس از این مسیر منحرف شد، برود پایمال بشود..

 

فداکاری نیروهای اعزامی ارتشی و پاسدار و داوطلب، کردستان را با سرعت از دست ضد انقلاب آزاد نمود، امّا مجدّداً جریانات به دست دولت موقّت افتاد و طّی مذاکرات انجام شده، ثمره فدارکاریهای ارتش، سپاه و نیروهای داوطلب مجدّداً به هدر رفت و ارتش و سپاه موظّف شدند از شهرهای کردستان که با فداکاری آزاد شده بود بیرون بروند و ارتش مجدّداً پادگان نشین بشود.

این شرایط و دیدگاه‌ها و تصمیمات و سازشکاری‌ها که پای انقلاب نوشته می‌شد، فاجعه‌ای بود که نتیجه آن نا امید شدن جوانان انقلابی و سقوط آنان در دامان گروه‌های ضدانقلاب که سلاح انقلابی­گری و مبارزه دروغین با امپریالیسم آمریکا و طرفداری از آزادی را برداشته و برای کارگران و کشاورزان و خلقها و قومیّت‌ها ی ایران دلسوزی می‌کردند، بود.

 

پوریزدانپرست
پوریزدانپرست

[۱]  صحیفه نور، ج ۸، صفحه ۲۶۱  تاریخ ۳۱ /۵/۵۸

 

[۲]  صحیفه نور ج ۸ صفحه ۲۵۷ تاریخ:  ۲۹/۵/۵۸

 

[۳]  صحیفه نور، ج ۸ ، صفحه ۲۶۴ ، ۲/۶/۵۸

[۴]  صحیفه نور، ج ۸ صفحه ۲۶۹  تاریخ  ۲ /۶/۵۸

 

[۵] صحیفه نور ج ۸ صفحه ۲۸۴ تاریخ:   ۶/۶/۵۸

 

[۶]هفته نامه سروش، شماره ۱۸ شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۵۸ ص ۸

 

 

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

اعدام مزدوران آمریکا در کردستان- چریکهای فدایی، دموکراتها و کوموله که بعض آنان از سایر نقاط کشور به کردستان رفته و خواهان جدای کردستان از ایران برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بودند- سال 58 - مزدورانی که با دزدیدن پاسداران مجروح در بیمارستان سنندج آنان را کشته و بدن مقدس آنان را مثله نموده بودند.

کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و پیام تاریخی امام در مرداد پنجاه و هشت – قسمت اول

بنام خدا کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و  پیام تاریخی امام  در مرداد پنجاه و هشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *