تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)3) کتاب های تألیفی مسئول سایت تسخیر / خاطرات نخستین روزهای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – سید محمد هاشم پوریزدانپرست قسمت اول

خاطرات نخستین روزهای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – سید محمد هاشم پوریزدانپرست قسمت اول

بسم‌‌الله‌الرحمن‌الرحیم

لانه جاسوسی گروگان
لانه جاسوسی گروگان

مقدمه

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدوا اللهَ عَلیه و مِنهُم مَن قَضی نَحبَه وَ مِنهُم مَن یَنتَظِر وَ ما بَدَّلُوا تَبدیلا»

با پیروزی انقلاب اسلامی، علیرغم خواست ابرقدرت­ها و بیرون آمدن استراتژیک­ترین کشور وابسته به آمریکا و غرب در منطقه خاورمیانه از اختیار آنان و گسترش مبانی انقلابی و اسلامی آن به سراسر این منطقه و نیز سایر کشورهای اسلامی، دشمنان جهان­خوار با بسیج تمام عوامل پیدا و پنهان خود برای تضعیف این نظام نوپای مدّعی استقلال، در قالب شورش در استان­های مرزی و برپایی اختلافات قومی و ایجاد بدبینی و یأس نسبت به نتایج انقلاب و نیز از طریق به راه انداختن اعتصابات کارگری و تظاهرات خیابانی و ترور خدمتگزاران و رهبران انقلاب و تهیّه مقدمات کودتا، توطئه­های گوناگونی را سازماندهی کردند و برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی، دست به تهاجمی همه جانبه زدند.

امام خمینی نیز پس از آماده شدن شرایط نسبی در اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی، در سه گام بلند، اقدام به تهاجمی جهانی علیه آنان نمودند و انقلاب اسلامی را از مرزهای جغرافیایی بیرون برده و ابرقدرت­های سلطه­گر را در بیرون مرزهای جغرافیایی درگیر و انقلاب اسلامی را با بیدار سازی مسلمانان، جهانی نمودند.

۱- بر پایی روز قدس در جمعه آخر ماه رمضان، اواخر مرداد ۵۸ و و درخواست تداوم آن برای همیشه و اعتراض به جنایت بی­نظیر در حق ملت مسلمان فلسطین و اعتراض به اشغال قبله اول مسلمین و اسلامی کردن مسئله فلسطین و قرار دادن مسلمانان در برابر صهیونیسم بین الملل و حامیان جهان­خوار آن.

۲- برپایی راهپیمایی و تظاهرات در کنار خانه خدا علیه مستکبران جهانی بخصوص آمریکا و اسرائیل و بیدارسازی مسلمانان جهان برای بر پایی حج ابراهیمی و راندن و رمی شیاطین انس و جن از سرزمین­های اسلامی در اوایل آبان ۱۳۵۸.

۳- تهاجم علیه آمریکا به خاطر بردن شاه به آن کشور و به خاطر دخالت در امور کشور ما و حمایت از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران. جریانی که توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ آغاز و با حمایت مردم و تأیید امام ابعادی جهانی یافت و هیبت و هیمنه آمریکا و سایر ابرقدرت­ها را در جهان فرو ریخت و ابهت آنان را مدفون نمود.

در این کتاب به تحولات نیمه اول سال ۵۸ و دلائلی که منجر به تسخیر لانه جاسوسی گردید و خاطرات نخستین روزهای تسخیر پرداخته شده است و نویسنده که خود از دانشجویان پیرو خط امام و در متن قضایا بوده، سعی نموده است که برای تکمیل مطالب، اسناد و مدارک مرتبط با حوادث را به ‌صورت پاورقی ارائه نماید.

متأسفانه اقدامات و اظهارنظرات توسط معدود و انگشت شماری از دانشجویان خط امام که در اواسط دهه هفتاد و با به را افتادن موج اصلاح­طلبی در کشور، به تجدید­نظر­طلبی در مبانی و اصول انقلاب اسلامی و تجدید­نظر­طلبی در اصول و مبانی آرمان‌های امام و شهدای گرانقدر روی آورده بودند و نیز اقدام فردی که در دوران تسخیر لانه جاسوسی و به گروگان گرفته شدن جاسوسان آمریکایی، برای همکاری با دانشجویان خط امام دعوت شده بود و با استفاده از عدم حضور اکثریت دانشجویان خط امام[۱] و با استفاده از وسایل ارتباط جمعی جریانی که با خط امام و انقلاب زاویه پیدا نموده بود، خود را الگو و سمبل دانشجویان خط امام جا زده و با کمال تعجب با ملاقات با جاسوسان آمریکایی موج اتهام تجدید نظرطلبی در آرمانهای امام و تجدید نظر طلبی در مبانی انقلاب اسلامی را به سوی دانشجویان مظلوم خط امام که اکثراً از این ملاقات کوچک‌ترین اطلاعی نداشتند و با آن شدیداً مخالف بودند، سرازیر نمود.

امید است این اثر که در حقیقت دفاعی از دانشجویان خط امام و اقدام تاریخی و سرنوشت ساز آنان و نیز دفاعی از حمایت عظیم مردمی و تأیید امام از آن و نیز اعلام مخالفتی است با اقدامات افراد فوق الذکر، بتواند در روشن­سازی آنچه در جریان تسخیر لانه جاسوسی گذشت و موجب بیداری ملل مظلوم و تحت ستم و نیز موجب کوتاه شدن دست ابرقدرتی شد که خود را محق می­دانست به هرگونه که خود می­خواست در سرنوشت کشور و ملت ما دخالت نماید، مؤثر افتد و خوانندگان را یاری نماید.

در پایان ضمن تشکر از زحمات حوزه هنری و بخصوص جناب آقای حسین نصرالله زنجانی که در تخلیص و اصلاح مطالب تلاش فراوان نمودند، این اثر را به روح پاک شهدای گرانقدر دانشجویان خط امام که خود را فدای آرمانهای الهی انقلاب اسلامی نمودند و به روح بلند امام راحل(ره) که الگوی اسلام ناب محمدی بود و به روح پدرم شهید سید ابراهیم پوریزدان­پرست، تقدیم می­نمایم.

                              سیدمحمدهاشم پوریزدان‌پرست

                                  از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

                              عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز

 [۱]. چه به علّت شهادت بسیاری از آنان و چه به دلیل سکوت کریمانه سایر دانشجویان و عدم حضور در صحنه تبلیغات و در صحنه سیاست و در رسانه‌ها که به دلیل اخلاص خود ادّعایی نداشتند و خود را مطرح ننموده بودند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطرات سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از عملیات پیروزمند و حماسه بزرگ شکست حصر آبادان ( عملیات ثامن الائمه ) – قسمت دوازدهم

عذاب وجدان!     فرماندهی در کار نبود. سازمان رزم تقریباً به هم خورده بود. بچّه­های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *