تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)8) شهيدعلي صبوري / وصیتنامه شهید عزیز علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

وصیتنامه شهید عزیز علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

وصیت نامه پاسدار شهید و دانشجوی مسلمان پیرو خط امام برادر علی صبوری

شهید علی صبوری
شهید علی صبوری


بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت یک هدیه ای است از جانب خداند تبارک و تعالی برای افرادی که لایق هستند.                                                                      امام خمینی

سلام بر حسین- سلام بر مهدی فاطمه و نایب برحقش امام خمینی.

قبل از شروع سخن شهادت می دهم به وحدانیت خداوند یکتا و اینکه خدایی جز خدای یکتا نیست. خدایی که رب العالمین است و رحمان و رحیم است. خدایی که خالق زمین و آسمانها و آگاه به سر و نهان همه موجودات است. خدایی که جانهای ما همه از اوست و همه ما بسوی او رجعت خواهیم نمود. خدایی که جان را خود عطا میکند و آنگاه با قیمت گزاف خریداری مینماید. « ان الله اشتری من المومنین انفسهم و …». شهادت میدهم محمد (ص) پیامبر و فرستاده برحق خدا و علی (ع) جانشین برحق او و اولین امام شیعیان است.

حمد و سپاس خدایی را که پیمان شکنان عاصی و سیه رویان بی آبرویی چون حقیر را در سایه لطف و حمایت خود روزی میدهد.

حمد و سپاس خدای را که علیرغم بار سنگین گناه و معصیت و بی لیاقتی من ، لیاقت جهاد در راهش را به من عطا فرمود.

حمد و سپاس خدای را که نعمت وجود رهبر کبیر انقلاب را به ما ارزانی داشت و توفیق خدمت و خادمی دولتش را به ما عطا فرمود. شکر و سپاس بیکران به درگاه خداوند کریمی که بر ما منت نهاد و انقلاب اسلامی را به ما عطا فرمود و بدین وسیله نعمتش را بر ما تمام گردانید (و یتم نعمه علیک)

خدایا این چه انقلابی است که افراد را چنین متحول کرده است ؟ بار خدایا این چه انقلابی است که از نوجوانان ۱۴ ساله قاسم ها و علی اکبرها و از پیر مردان ۶۰ ساله حبیب ابن مظاهرها ساخته است. خدایا این چه امتی است که همه شان اسطوره های مقاومت و جملگی شان طالب شهادتند.

خدایا کودکان این انقلاب اسباب بازی ایشان تفنگ و اسلحه و نقاشیهایشان توپ و تانک و عشقشان امام و آرزویشان شهادت است.

خدایا من در جبهه از این بسیجی ها خجالت میکشم و تازه به عمق حقارت و غفلت و درماندگی خود پی میبرم. نوجوانی کوچکی که هنوز موی در صورت ندارد ولیکن زاهدان و پارسایان و عاشقان و عارفان بی همتای طریقت تو و شیرمردان غیور صحنه نبردند که دلیران و سلحشوران باید از آنان درس مردانگی و شجاعت بیاموزند.

خدایا اینان چنان عاشقانه عبادت میکنند که گویی تو را دیده اند. و تو نیز به مصداق حدیث شریف « و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته» فریاد « اللهم الرزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک» آنها را اجابت می نمایی.

خدایا تو میدانی که من فقط و فقط دو آرزو در زندگی ام داشته ام و همیشه از تو آنها را تقاضا میکرده ام یکی ازدواج با همسر شهید و دیگری توفیق شهادت در راهت. ولی تاکنون لیاقت هیچیک از این نعمتهایت را نداشته ام.

پروردگارا به من روسیاه توفیقی ده که فردای قیامت در پیشگاه حسین تو خجل و شرمنده نباشم. معبودا هرچند که تو فقط با مومنین معامله مینمایی ولیکن ترا به تمامی پیامبران و معصومین و به تمامی درگاهت سوگند میدهم که مرا نیز در زمره شهدا قرار دهی و شهادت در راهت را نصیبم نمایی.

خدایا امام عزیر این نفس مطمئنه و این سلاله پاک پیامبر و حبل الله المتین را از ما مگیر.

خدایا سایه اش را بر سر این امت مستدام بدار و فریادهای خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار آنها را اجابت کن.

خدایا امانت انقلاب اسلامی را که خود به ما ارزانی داشتی به دست صاحب اصلی اش مهدی فاطمه برسان و این انقلاب را به انقلاب حضرتش متصل گردان.

خدایا این رزمندگان در راه تو و برای اعتلای دین تو و به عشق خمینی تو میجنگند. ترا به اشک مادران و همسران شهدا سوگند پیروزیشان را امضاء و راه کربلا را برایشان بگشا.

در پایان چند جمله ای بعنوان وصیت خدمت امت حزب الله عرض مینمایم.

اول آنکه همیشه یاد خدا باشید و هیچگاه درکارهایتان خدا را از یاد نبرید که گمراه خواهید شد (ولا تکونوا کالذین نسوا الله فانسهم انفسهم)

دیگر اینکه بهوش باشید که خون شهدا مسئولیت سنگینی بر عهده شما گذاشته است. بر شماست که با کوشش و جدیت راه آنها را ادامه داده و پاسدار حرمت خونشان باشید که اگر کوتاهی نمایید فردا در پیشگاه خدا جوابی نخواهید داشت.

عزیزانم شهدا سه امانت بزرگ امام- اسلام و انقلاب را به دست شما سپرده اند. امانت هایی که خود تا سر حد شهادت از آنها پاسداری نمودند. و اکنون بر شماست که با ایثار و فداکاری ادامه دهنده راه آنها باشید.

عزیزانم از خانواده ها و همسران شهدا این اسطوره های صبر و شجاعت غافل نباشد و با عیادت و پیوند با آنها رابطه خویش را با بهشتیان محکم نمایید.

برادران و خواهران عزیز جبهه های نبرد را از یاد نبرید و از هیچ گونه کمک مالی و جانی در این راه دریغ نورزید. که اکنون اسلام به فداکاریهای شما امت حزب الله نیاز دارد. رزمندگان اسلام را فراموش نکنید و برای پیروزی آنها دعا کنید.

و اما شما پدر و مادر و برادر عزیزم

ممکن است شما از فراق من ناراحت بشوید. درست است که از دست دادن عزیزان برای انسان مشکل است ولی در نظر داشته باشید که مقصد و هدف همه ما اسلام است و اسلام برای ما از همه چیز بالاتر است مگر امام حسین برای حفظ اسلام خود را فدا نکرد ؟ مگر اصحاب و یاران حسین برای هدفی جز اسلام جانفشانی کردند ؟

مگر زینب کبری برای چه هدفی چنین مصیبت هایی را تحمل نمود ؟

از شما می خواهم که بی تابی نکنید و اگر ناراحت شدید برای امام حسین و اصحاب و کودکان مظلومش گریه کنید که مصیبت واقعی برای آنهاست.

شما برای من سختیها و رنجهای زیادی کشیدید و محبتهای زیادی به من روا داشتید ولی من نتوانستم پاسخ محبتهای شما را بدهم ، از شما میخواهم که بدیهایم را ببخشید و حلالم نمایید.

در تربیت محمد و حسن کوشش و دقت زیادی بنمایید و آنها را به راهپیماییها و نماز جمعه و … ببرید تا انشاءالله همگام با نسل جدید انقلاب به خیل یاوران امام بپیوندند.

در ضمن مقداری نماز و روزه قضا دارم که برایم ادا نمایید.

دیگر عرضی ندارم و از همه برادران و خواهران التماس دعا و طلب حلالیت می نمایم.

والسلام

علی صبوری ۲۱/۱/۶۲

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

زندگینامه شهید علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

زندگینامه شهید علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

زندگینامه شهید علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *