تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)15)شهید جمال امیرخانی / وصیت نامه شهید مهندس سید جمال میر امیر خانی دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

وصیت نامه شهید مهندس سید جمال میر امیر خانی دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

قسمتی از وصیت‎نامه‎ی شهید سید جمال میر امیر خانی دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

سید جمال میر امیر خانی دانشجوی مسلمان پیرو خط امام
سید جمال میر امیر خانی دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

به نام خدا و به یاد خدا و براى خدا وصیت خود را آغاز مى‌کنم.

شهادت می‌دهم به وحدانیت خداى متعال به شهادت لااله الاالله. خداوندى که نور است و همه هستى مخلوق وى. قادر متعالى که بزرگان و همه هستى مقهور قدرت اویند و خدایى که عادل است و همه چیز را بر آن قرار داده. شهادت می‌دهم به رسالت رسول خدا(ص) به نبوت او (اللهم صل على محمد و آل محمد). شهادت مى‌دهم به امامت معصومین که عترت رسول خدایند. شهادت می‌دهم به قیامت، روزى که ما همه بندگان در برابر ذات احدیت باید مسئول شویم و عمل خویش را ببینم.

خدایا! اى نور هستى، اى خالق همه وجود، پروردگار من، یاور من، مونس من، معبودم، اى کسى که بیش از هرکس و پیش از هرکس به من حق وجود و تربیت و هر چه که بودن در آن مى‌گنجد دارى، خدایا مرا ببخش، خدایا تو مى‌دانى که من درمانده‌ام، خدایا تو مى‌دانى اگر لحظه‌اى کمکت را قطع نمایى به “اسفل السافلین” در خواهم افتاد. از تو مى‌خواهم مرا از لغزش‌ها حفظ نمایى. پروردگارا! تو ما را براى امتحان خلق کردى و هستى را که مى‌بینم  همه بوى این مطلب را می‌دهند. از تو مى‌خواهم مرا موفق از امتحانت بیرون آورى. خدایا! روى مرا سفید گردان. خدایا، من شرمسارم اگر با بارگناه در پیشگاهت در قیامت نزد رسول خدا و ائمه معصومین و مادرم زهرا(س) محشور شوم. خدایا من انتساب به خاندانى دارم که خاندان طهارت هستند، چگونه من محشور شوم که باعث خجلت رسول‌خدا و ائمه معصومین و مادرم زهرا(س) و امامم حجت بن الحسن العسکرى(عج) شوم. خدایا، من خجالت مى‌کشم در زمانى باشم که امام (روحى له الفداء) رهبرى جامعه را دارد و من از غافله عقب بمانم. خداوندا قلم عفو بر گناهان من بکش. خدایا، هرکس خود را بهتر از دیگران مى‌شناسد. من می‌دانم در نزد تو خدا چقدر رو سیاه هستم. پروردگارا! از گناهان من بگذر، گناهانیکه بندگان تو خبر دارند و گناهانیکه شاید هیچ یک از بندگانت خبر نداشته باشند. خداوندا! ما را ثابت قدم بدار جاهاییکه محل امتحان است. خدایا! بحق محمد(ص) و آل محمد ما را حتى براى لحظه‌اى بخودمان وا مگذار. خدایا، افراد زیادى با حسین بن على(ع) به صحراى کربلا آمدند، اما افرادى کمى با عزیز زهرا ماندند. خدایا، ما را از یاران حسین گردان. خدایا، قلب مرا و روحم را سرشار از عشقت گردان که عشق تو است که همه مسائل را براى انسان شیرین و دلپذیر مى‌کند. دنیاى عاشقان تو با درماندگان خاک از هم بسیار فاصله دارند، فاصله‌اى به اندازه “اعلى علیین تا اسفل السافلین”. خداوندا، ما در حق رسول بزرگوارت اداى دین نکرده‌ایم، خداوندا، از این گناه ما درگذر. رسول بزرگوارى که براى رشد همه انسانیت زحمت‌ها کشیده، زجرها تحمل کرده. خداوندا، قلب ایشان را راضى و خشنود فرما. اى رسول خدا، اى برگزیده همه هستى، شما می‌دانید که من در چه حالى هستم. از خدا بخواهید که مرا ببخشد. براى من طلب مغفرت کنید. اى رسول خدا، من با اعمالم روح شما را آزرده کردم، از شما حیا نکردم، اکنون بیش خود شما آمده‌ام تا برایم استغفار کنید. شما اى پیامبر رحمت، مرا ببخشید، با وجود خود و با مسلمانى این‌چنین خودم چهره دین عزیز را بد نشان دادم.

اى عترت پاک رسول خدا، اى بزرگواران من، اى ذخیره‌هاى الهى، اى پناه هر بى پناهى، شما براى روز درماندگى ما شیعه پناهید. از خدا بخواهید براى من و هر کدام از برادران و خواهران مسلمان من رضایت خودش را. مرا عفو کنید، شما دشمنانتان را هم مى‌بخشیدید، باشد که انشاءالله از دوستانت باشیم. ما در رعایت حق شما خیلى خیلى قصور کرده‌ایم.

یا حضرت مهدى(ع)، اى امام بزرگوار شیعه، اى که فرمانده شیعه امت در هر کجا که باشند هستى، مى‌دانم که همه رزمندگان اسلام را و همه شیعیانت را از نظر دور نمى‌گذارى، از شما مى‌خواهم که دست مرا هم بگیرید که به این دستگیرى سخت محتاجم. اى امام بزرگوار من، امیدم بشماست که ریسمان متصل از آسمان به زمین هستید، از خداوند بخواهید به ما لیاقت بدهد.

خداوندا! امام برزگ ما خمینى بت شکن را در پناهت محفوظ بدار. امامى که براى حفظ اسلام و احیاى آن رنج‌هاى بزرگ را تحمل نمود، امامى که با توکل بر تو و با یاد و نام تو بر همه مستکبرین شورید. خداوندا، همه افتخار اسلام و شیعه به جلوه ظاهر ایشانند. خداوندا، دوستان ایشان دوستان تو و رسول خدایند و دشمنان ایشان دشمنان تو و دشمنان رسول خدا هستند. خداوندا، براى تو در بحرانى‌ترین شرایط روزگار قیام کرد و بقول خودشان سینه خود را هدف سر نیزه‌هاى آنان قرار داد. خداوندا، ایشان‌را از ما راضى بگردان.

خداوندا! از حقوقى که در هستى‌ام بجا نیاورده‌ام شرمسار هستم. از جانب لطف و دریاى بى‌پایان کرمتت ادا فرما. خدایا، حق قرآن را، حق قرآن را، حق عالم را، حق مسجد را، که در محشر از انسان سئوال خواهد شد و همه حقوق دیگر، همه را، خدایا، تو ادا نما.

هر کس در او کوچکترین تاریکى باشد، نمى‌خواهم بگویم وابستگى و… این‌ها که تاریکی‎هاى بزرگ هستند؛ روزى این ظلمت او را در مقابل اسلام و حق قرار خواهد داد. ما باید خیلى مواظب و مراقب باشیم. سرنوشت منافقین، صدام، بنى صدر و … براى ما اگر نفس خود را نکوبیم و خود را مهذب ننماییم دور نیست. وقتى نفس انسان را همراه خود برد، مثل گرداب است؛ که هر چه بیشتر طول بکشد نفسانى‌تر و رذل‌تر می‌گردد تا آنجا که خدا مثلش را در قرآن می‌زند. برادران من، عزیزان من، شما بدانید که روحانیت ادامه مسیر ائمه است؛ حافظین کتاب خدا و جارى کننده آن در زمان غیبت که ولى فقیه این زعامت را بر دوش مى‌کشد. برخورد ما با این قشر برخوردى است که حکایت از احساس ما به مکتب مى‌کند. یا توصیه امام که می‌فرمایند انجمن‌هاى اسلامى، نشریات و همه …. باید با نظارت روحانیت باشد، به همین دلیل است. اگر شما با اسلام روحانیت تطبیق نکردید ولو در کوچک‌ترین کار و دستور، سخت بیمناک باشید و در صدد اصلاح برآیید و خود را در اختیار اسلام بگذارید. برادران من، شما را به خدا، امام را، امام را. حق ایشان را مقدم بر هر چیز بدانید و براى ما که اداى این حق نکرده‌ایم از خدا طلب مغفرت نمایید.

برادران، داخل کشور را مهم بدانید. همینطور که انسان تا خود مهذب نشده باشد نمى‌تواند دیگران را مهذب کند، تا ما به درجه‌اى نرسیده باشیم که الگو باشیم؛ صدور انقلاب که مقدمه‌اى ان شاءالله بر ظهور مهدى(عج) مى‌باشد به تأخیر مى‌افتد. مسئله اصلاح دانشگاه‌ها، جو اجتماع و دفع خطر منافقین و کفار، این غده‌هاى اجتماعى، مسائل مهمى هستند که شما روى آن نظر دارید.

برادران عزیزم، شرکت در نمازهاى جمعه و برنامه‌هاى دیگر اسلام به انسان رشدى مى‌دهد که مى‌تواند راه خودش را در این دنیا بیابد. نمازهاى یومیه و احکام مقدس اسلام را چنان بجاى آورید که گویا چند لحظه دیگر از دنیا مى‌روید. با مسائل اسلام و دستورات آن جدى برخورد نمایید. با یکدیگر دوست و مهربان باشید و خدا را در هر لحظه شاهد اعمال خود بدانید.

عزیزان، اسلام عزیزترین چیز ماست و وقتى اسلام در خطر باشد، همه باید مهیا باشیم. به قول امام اسلام همه چیز ماست.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

شهید سید جمال میر امیر خانی دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف

گوشه ای از زندگینامه شهید مهندس جمال میرامیرخانی دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف به روایت یکی ازدوستانش”

شهید سید جمال میر امیر خانی دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *