تیتر خبرها

شکست شیطان

مقدمه

پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ یکی از روزهای حساس و سرنوشت ساز و به یادماندنی در تاریخ ایران اسلامی است ، در این روز  خداوند به یاری ناخدای انقلاب آمد ، چرا که خود در قرآن کریم فرموده (ان تنصروالله ینصر کم و یثبت اقدامکم ) ووعده او تخلف ناپذیر است . دراین باره به چند نکته مهم اشاره می شود .

رازورمزپیروزی انقلاب اسلامی : (۱)

راستی راز و رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی چه می تواند باشد ؟ بی شک باید گفت : این راز مهم دست عنایت و قدرتمند الهی است که همواره حامی این ملت بزرگ بوده و انشاء الله درآینده نیز خواهد بود . از طرفی ادعاهای خالصانه حضرت امام خمینی (ره) به عنوان ناخدای انقلاب اسلامی ایران بود که با نفس گرم و مسیحایی خود توطئه های شوم دشمن را یکی پس از دیگری خنثی نموده و کشتی طوفان زده انقلاب را به ساحل نجات رسانید . کافی است نگاهی گذرا به اقدامات خصمانه دشمنان انقلاب اسلامی که در رأس  آنها آمریکای جنایتکار قرار دارد بیندازیم  آنگاه به عمق کینه آنها پی برده و از طرف دیگر قدرت الهی را به وضوح مشاهده می نمائیم . نقشه تجزیه ایران ، اعمال فشارهای اقتصادی ، حمایت از گروههای ضد انقلاب داخلی ، طراحی کودتای نوژه ، تشویق و تحریک عراق به آغاز جنگ با ایران ،  حمله به سکوهای نفتی و کشتیهای تجاری و نظامی ایران ، تحریم تسلیحاتی ، سرنگونی هواپیمای مسافربری و شهادت بیش از ۲۹۰ نفر از مسافران بیگناه ، ایجاد جنگ روانی ، ادعای حمایت ایران از تروریسم ، متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر ، ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح های هسته ای ، تخصیص بودجه برای براندازی نظام اسلامی و دهها توطئه دیگر که هرکدام از آنها می توانست هرحکومتی را ساقط کند از این جمله اند ، اما غلی رغم این همه توطئه ، نظام اسلامی با اقتدار به سوی ثبات و پیشرفت گام برداشته و چشم جهانیان را خیره کرده است . یکی دیگر از دسیسه های دشمن حمله مستقیم نظامی به ایران اسلامی در صحرای طبس بود . حال باید دید منظور از این حمله چه بوده است ؟

هدف از حمله نظامی آمریکا به طبس

در این مختصر مجال پرداختن به ابعاد گسترده این حادثه مهم تاریخی نیست ولذا به صورت مجمل به تشریح موضوع می پردازیم :  از همان آغاز ین روزهای تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) دولت آمریکا دست به اقدامات گسترده سیاسی و همچنین تمهیدات نظامی زد . ناوگان نظامی خود را به خلیج فارس اعزام ووانمود کردکه آماده است تا هرلحظه به ایران حمله کند . آنها در حقیقت با یک تیر دو نشانه را مورد هدف قرار دادند ، آزادی گروگانها و در کنار آن براندازی نظام نوپای اسلامی و هدف اخیر از اولی مهمتر بود ، چرا که می خواستند به آزادیخواهان و ملل مستضعف جهان گوشزد کنند که قدرت عملیات نظامی آمریکا در دنیا بی نظیر است و لذا هرکس در هرجای این کره خاکی بخواهد بر خلاف میل ایالات متحده حرکت کند محکوم به فناست !  کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا در این رابطه می گوید : من می خواهم به محض آزاد شدن افرادمان ایرانی ها را تنبیه کنم ، واقعا به آنها ضربه بزنم ، آنها باید بدانند که نمی توانند ما را به بازی بگیرند (۲) و مایلز کاپلند نیر که از دست اندرکاران سابق دستگاه اطلاعاتی آمریکا و همکار با روزولت در کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۳۲ در ایران بوده میگوید : هدف از تهاجم طبس تنها آزادی گروگانها نبود ، بلکه کودتا برای سرنگونی رژیم ایران هدف اصلی این عملیات بوده است (۳) .

شرح مختصر واقعه طبس

آمریکا ئی ها پس از مهیا نمودن تمامی امکانات ، تجهیزات نظامی ، طرح و نقشه ها ی پیچیده ، هماهنگی با هم پیمانان جهانی و منطقه ای و عوامل داخلی ، برپایی رزمایش های متعدد و خلاصه با در نظر گرفتن تمام ریزه کاری های مربوط به این عملیات ، بالاخره در شب پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ با تعدادی بالگرد و هواپیمای نظامی ، ۹۰ کماندوی ورزیده و آموزش دیده و با تجهیزات کامل وارد خاک ایران شده و در صحرای طبس فرود آمدند . آنها قصد داشتند پس از استراحت و تجدید قوا در طبس به وسیله بالگرد در زمین فوتبال استادیوم ورزشی شهید شیرودی تهران فرود آمده و با کمک گروههای ضد انقلاب که از قبل آماده شده بودند در یک زمان به دو مرکز نگهداری جاسوسان آمریکایی حمله کنند و سپس گروگانها را آزاد کرده  و درادامه با بمباران شدید مراکز حساس کشور به ماجراجویی خود تداوم بخشند . اما …. اما در همان بدو امر با شکستی خفت بار مواجه گردیدند ، چرا که آنها در محاسبات خود علی رغم در نظر گرفتن همه نکات ، یک نکته اساسی را فراموش کرده بودند و آن نبود جز دست قدرت الهی ، همان که از طریق طوفان شن به صورت اعجاز گونه به کمک ناخدای انقلاب اسلامی و ملت ایران آمد و دانه های شن مانند سنگ ریزه های الهی در جریان نابودی اصحاب فیل بر سرعقابهای آهنین آمریکایی فرود آمده و طومار ننگینشان را در هم پیچید . آمریکا ئی ها در این ماجرا با برجای گذاشتن ۹  جنازه سوخته سربازانشان و همچنین لاشه های منهدم شده هواپیما و بالگردهای خود ، فرار را بر قرار ترجیح داده و این حادثه چیزی بیشتر از یک لکه ننگ در تاریخ مملو از جنایات آمریگا باقی نگذاشت .

یادی از شهید بزرگوار این حادثه ( سردار منتظر قائم )

پس از اطلاع از حادثه ، شهید محمد منتظر قائم با تعدادی از برادران سپاه مأموریت یافتند تا موضوع را بررسی نمایند . ساعت ۵ بعدازظهر آن روز به منطقه رسیدند ، آنها به هنگام ورود موفق شدند از درون برخی هواپیماها و بالگردهای متجاوزین که در محل به جا مانده بود اسناد وگزارشهای محرمانه و فوق العاده مهمی را بدست آورند . براین اساس به دستور بنی صدر خائن رئیس جمهور وقت ، هواپیماها و بالگردهای سالم بجا مانده از تروریست های آمریکایی در منطقه بمباران شد که در این حادثه شهید بزرگوار و شجاع سردار محمد منتظر قائم اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد به شهادت رسید . روحش شاد و راهش پررهرو باد .

مسجد شکر

در پایان بار دیگر باید خدای قادر متعال را شاکر باشیم که صد البته شاکریم و به همین مناسبت اکنون در محل سقوط هواپیماو بالگردهای آمریکایی مسجدی با همت مردم و مسئولان نظام و بامدیریت پاسداران غیور این خطه توسط دلاوران تیپ الغدیر احداث گردیده که به شکرانه این موهبت الهی و با اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی آنرا مسجد شکر نام نهاده اند . باشد تا این بنا برای همیشه در دل کویر برای نسل های آینده باقی بماند و مردم شکرگذارخدای بزرگ باشند . خداوند روح پر فتوح ناخدای انقلاب و شهید این حادثه بزرگ را با شهدای کربلا محشور فرماید . والسلام %

——————————————————

۱) برگرفته از جزوه پنجم اردیبهشت چاپ نمایندگی ولی فقیه در تیپ مستقل ۱۸ الغدیر ، بهار ۸۲

۲) برژینسکی : سقوط شاه ، جان گروگانها و منافع ملی ، ترجمه منوچهر یزدانیار ، تهران ، کاوش ، ۱۳۶۲ ، ص ۹۵

۳) جو لیتو گیه زا ، هدف تهران ، تهاجم کارتر ووقایع پشت پرده ، ترجمه هادی سهرابی ، تهران ، نشر نو ، ۱۳۶۲ ، ص ۱۳۶

تهیه و تنظیم :  محمدرضا غیلیان

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

خاطراتی از حاج احمد آقا درباره تسخیر لانه جاسوسی

خاطراتی از حاج احمد آقا درباره تسخیر لانه جاسوسی   دانشجویان مسلمان پیرو خط امام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *