تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)8) شهيدعلي صبوري / وصیت نامه پاسدار شهید و دانشجوی مسلمان پیرو خط امام مهندس علی صبوری قمی

وصیت نامه پاسدار شهید و دانشجوی مسلمان پیرو خط امام مهندس علی صبوری قمی

بسم الله الرحمن الرحیم

“شهادت یک هدیه ای است از جانب خداوند تبارک و تعالی برای افرادی که لایق هستند .”

 

امام خمینی

 

 

 

سلام بر حسین سلام الله علیه سلام بر مهدی فاطمه سلام الله و نایب برحقش امام خمینی.

 

قبل از شروع سخن شهادت می دهم به وحدانیت خداوند یکتا و اینکه خدائی یکتا نیست خدائیکه رب العالمین و رحمان ورحیم است.

 

خدائی که خالق زمین و آسمانها و آگاه به سِر و نهان همه موجودات است .خدائیکه جانهای ما و همه از اوست و همه ما بسوی او رجعت خواهیم نمود. خدائیکه جان را خود عطا می کند و آنگاه با قیمت گزاف خریداری می نماید .”ان الله اشتری من المومنین انفسهم و…”.شهادت می دهم محمد(صل الله علیه وآله)پیامبر و فرستاده ی برحق خدا و علی (علیه السلام)جانشین برحق او اولین امام شیعیان است.

 

حمد و سپاس خدائی را که پیمان شکنان عاصی و سیه رویان بی آبروئی چون حقیر را در سایه لطف و حمایت خود روزی می دهد.

 

حمد و سپاس خدائی را که علیرغم بار سنگین گناه و معصیت و بی لیاقتی من ، لیاقت جهاد در راهش به من عطا فرمود.

 

حمد و سپاس خدائی را که نعمت وجود رهبر کبیر انقلاب را به ما ارزانی داشت و توفیق خدمت و خادمی دولتش را به ما عطا فرمود .شکر و سپاس بیکران به درگاه خداوند کریمی که بر ما منت نهاد و انقلاب اسلامی را به ما عطا فرمود و بدین وسیله نعمتش را بر ما تمام گردانید (ویتم نعمته علیک )

 

خدایا این چه انقلابی است که افراد را چنین متحول کرده است ؟

 

بار خدایا این چه انقلابی است که از نوجوانان ۱۴ ساله قاسم ها و علی اکبرها و از پیرمردان ۶۰ ساله حبیب ابن مظاهر ها ساخته است.

 

خدایا این چه امتی است که همه شان اسطوره های مقاومت و جملگی شان طالب شهادتند.

 

خدایا من در جبهه از این بسیجی ها خجالت می کشم و تازه به عمق حقارت و غفلت و درماندگی خود پی می برم . نوجوانان کوچکی که هنوز موی درصورت ندارند و لیکن زاهدان و پارسایان و عاشقان و عارفان بی همتای طریقت تو و شیرمردان غیور صحنه ی نبردند که دلیران و سلحشوران باید از آنان درس مردانگی و شجاعت بیاموزند .

 

خدایا اینان چنان عاشقانه عبادت می کنند که گوئی تو را دیده اند و تو نیز به مصداق حدیث شریف “اللهم الرزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک “آنها را اجابت می نمایی .

 

خدایا تو می دانی که من فقط و فقط دو آرزو در زندگی داشته ام و همیشه از تو آنها را تقاضا می کرده ام یک ازدواج با همسر شهید و دیگری توفیق شهادت در راهت ولی تاکنون لیاقت هیچ یک از این نعمتهایت را نداشته ام .

 

پروردگارا به من روسیاه توفیقی ده که فردای قیامت در پیشگاه حسین تو خجل و شرمنده نباشم. معبودا هر چند که تو فقط با مؤمنین معامله می نمایی و لیکن ترا به تمامی پیامبران و معصومین و به تمامی مقربین درگاهت سوگند می دهم که مرا نیز در زمره شهدا قراردهی و شهادت در راهت را نصیبم نمائی .

 

خدایا امام عزیز این نفس مطمئنّه و این سلاله پاک پیامبرو حبل الله المتین را از ما مگیر.

 

خدایا سایه اش را بر سر این امت مستدام بدار و فریادهای خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار آنها را اجابت کن.

 

خدایا امانت انقلاب اسلامی را که خود بما ارزانی داشتی به دست صاحب اصلی اش مهدی فاطمه برسان و این انقلاب را به انقلاب حضرتش متصل گردان .

 

خدایا این رزمندگان در راه تو و برای اعتلای دین تو و به عشق خمینی تو می جنگند .ترا به اشک مادران و همسران شهدا سوگند پیروزیشان را امضاء و راه کربلا را برایشان بگشا.

 

در پایان چند جمله ای بعنوان وصیت خدمت امت حزب الله عرض می نمایم.

 

اول آنکه همیشه یاد خدا باشید و هیچ گاه در کارهایتان خدا را از یاد نبرید که گمراه خواهید شد (و لا تکونوا کالذین نسوالله فانسهم انفسهم)

 

دیگر اینکه بهوش باشید که خون شهدا مسئولیت سنگینی بر عهده شما گذاشته است .بر شماست که با کوشش و جدیت راه آنها را ادامه داده و پاسدار حرمت خونشان باشید که اگر کوتاهی نمائید فردا در پیشگاه خدا جوابی نخواهید داشت.

 

عزیزانم شهدا سه امانت به بزرگ امام، اسلام و انقلاب را دست شما سپرده اند . امانت هائی که خود تا سرحد شهادت از آنها پاسداری نمودند. و اکنون بر شماست که با ایثار و فداکاری ادامه دهنده راه آنها باشید .

 

عزیزانم از خانواده ها و همسران شهدا این اسطوره های صبر و شجاعت غافل نباشید و با عیادت و پیوند با آنها رابط خویش را با بهشتیان محکم نمائید.

 

برادران و خواهران عزیز جبهه های نبرد را از یاد نبرید و از هیچگونه کمک مالی و جانی در این راه دریغ نورزید.که اکنون اسلام به فداکاریهای شما امت حزب الله نیاز دارد. رزمندگان اسلام را فراموش نکنید و برای پیروزی آنها دعا کنید .

 

و اما شما پدرو مادر و برادر عزیزم

 

ممکن است شما از فراغ من ناراحت شوید .درست است که از دست دادن عزیزان برای انسان مشکل است ولی در نظر داشته باشید که مقصد و هدف ما اسلام است و اسلام برای ما از همه چیز بالاتراست مگر امام حسین برای حفظ اسلام خودرا فدا نکرد ؟مگر اصحاب و یاران حسین برای هدفی جز اسلام جانفشانی کردند؟

 

مگر زینب کبری برای چه هدفی چنین مصیبت هایی را تحمل نمود؟

 

از شما می خواهم که بی تابی نکنید و اگر ناراحت شدید برای امام حسین و اصحاب و کودکان مظلومش گریه کنید که مصیبت واقعی برای آنهاست .

 

شما برای من سختی ها و رنجهای زیادی کشیدید و محبتهای زیادی به من روا داشتید ولی من نتوانستم پاسخ محبتهای شما را بدهم ،از شما می خوام که بدیهایم را ببخشید و حلالم نمائید .

 

در تربیت محمد و حسن کوشش ودقت زیادی بنمائید و آنها را به راهپیمائی ها و نماز جمه و … ببرید تا انشاءالله همگام با نسل جدید انقلاب به خیل یاوران امام بپیوندند.

 

درضمن مقداری نماز و روزه قضا دارم برایم ادا نمائید .

 

دیگر عرضی ندارم و ازهمه برادران و خواهران التماس دعا و طلب حلالیت می نمایم.

 

 

 

                                                                                                                  والسلام

 

علی صبوری ۲۱/۱/۶۲

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

ویژگیهای روحی و اخلاقی شهید عزیز علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

ویژگیهای روحی و اخلاقی شهید عزیز علی صبوری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

بسم الله الرحمن الرحیم ویژگیهای روحی و اخلاقی شهید عزیز علی صبوری از دانشجویان مسلمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *