تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)2) مقالات مسئول سایت تسخیر / کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و پیام تاریخی امام در مرداد پنجاه و هشت – قسمت دوم – سید محمد هاشم پوریزدانپرست

کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و پیام تاریخی امام در مرداد پنجاه و هشت – قسمت دوم – سید محمد هاشم پوریزدانپرست

کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و  پیام تاریخی امام  در مرداد پنجاه و هشت – قسمت دوم سید محمد هاشم پوریزدانپرست

حمله به نقده

در سی و یکم فروردین، یعنی بیست روز بعد از رفراندوم، گروه‌های ضد انقلاب با سازماندهی حدود بیست هزار نیروی مسلّح، وارد شهر نقده که اکثر اهالی آن ترک زبان هستند، شده و شروع به قدرت نمایی کردند تا این شهر را که دروازه آذربایجان است، به تصرّف خود درآورند و بتوانند بر شهرهای اشنویه، جلدیان و پیرانشهر مسلّط گردند. امّا حسّاسیّت موجود در نقده این تهاجم را به یک انفجار بدل نمود و خون‌ها ی فراوانی ریخته شد و به نوامیس مردم مظلوم این شهر تجاوز گردید.

پس از چهار روز خونریزی و غارت و جنایت، دولت فرمان حرکت ارتش از ارومیه به سمت این شهر را صادر نمود که با نزدیک شدن ارتش، محاصره کنندگان عقب نشستند.

 

shahid gharani
shahid gharani

شهادت تیمسار قرنی و آیت اللّه مرتضی مطهری

با برکناری تأسّف بار تیمسار ولی الله قرنی و کینه­ای که ضد انقلاب به خاطر شکست خود از او به دل گرفته بود، در تاریخ +

اردیبهشت ۱۳۵۸پس از یک­ ماه ترور شخصیّتی تیمسار قرنی و سرازیر شدن سیل اتّهامات از جانب کلیّه گروه‌های ضد انقلاب به سوی ایشان، گروه فرقان که نوک پیکان حمله تمام گروه‌ها و دسته جات وابسته به بیگانگان بود، به نمایندگی از تمام ضد انقلابیّون و تمام کسانی که از صلابت انقلاب و مقاومت فرزندان آن می­هراسیدند و به جرم روشن­بینی و مقاومت و ایستادگی در برابر مزدوران اجنبی، به ترور آن نظامی غیور و شرافتمند آنهم در خانه و مقابل چشم خانواده­اش اقدام نمود و ایشان را به شهادت رساند و این در حالی بود که قبل از آن تمام ضد انقلابیون در یک تهاجم سنگین تبلیغاتی دروغین آن شهید گرانقدر را متّهم به کشتار خلق کُرد نموده بودند. شهادت مظلومانه تیمسار قرنی آه را از نهاد تک تک دلسوزان انقلاب بر آورد.

 

شهید آیت الله مطهری
شهید آیت الله مطهری

تهاجم پی در پی ضد انقلاب در کردستان

متأسّفانه مسامحه و سازشکاری و فرصت بخشی دولت موقتیها به ضدانقلاب موجب شد آنان هر روز گامی به پیش نهند و پادگان‌ها در کردستان یکی پس از دیگر سقوط نمایند و شهرهای کردنشین یکی پس از دیگری به زیر سلطه توطئه‌گران درأید و ضد ‌انقلاب، مخالفین خود را سرکوب نماید و طرفداران بومی انقلاب، مظلومانه یکی پس از دیگری به شهادت برسند و دولت نیز علیرغم این جنایات و توطئه‌ها ی پی در پی، با اعزام شخصیّت‌ها ی سیاسی و مذهبی، سعی در برقراری صلح و صفا با ضد انقلاب، از راه مذاکره بنماید و به سپاه و ارتش اجازه دخالت در امور ندهد.

 

حمله به مریوان

در تاریخ بیست و سوّم تیر ۱۳۵۸ نیز مریوان صحنه توطئه ضدانقلاب گردید و بسیاری از پاسداران محلّی مستقر در این شهر، به جرم طرفداری از انقلاب به شهادت رسیدند. در این قضیه شهید چمران به عنوان نماینده‌ دولت برای مذاکره به این شهر می‌رود و موجب بازگشت امنیّت به منطقه مریوان می‌گردد.

ضدانقلاب و در رأس آن حزب دموکرات، پس از شش ماه کشمکش و تضعیف دولت مرکزی و تصفیه همه نیروهای مؤمن به انقلاب بومی و سیطره بر اکثر مناطق کردستان، از تاریخ بیست و یکم مرداد ۵۸ یعنی در ایّام شبهای قدر و در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که امام آن را روز قدس اعلام نموده[۱] و از تمام مسلمانان جهان خواسته بودند از این به بعد در این روز برای حمایت از آرمان فلسطین و مردم فلسطین و آزادی قدس شریف و بسیج امکانات جهان اسلام برای رسیدن به اهداف فوق راه پیمایی نمایند و نیز در آستانه تشکیل مجلس خبرگان قانون اساسی که قرار است روز بیست و هشتم مرداد افتتاح گردد و یک ماه پس از توطئه مریوان، رهسپار پاوه می‌گردد.

imagehhhs

   پیام امام در رابطه با اعلام آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس

به دنبال اعلام راهپیمایی در روز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان قرار است روز  ۲۶  مرداد ۱۳۵۸ این راهپیمایی برگزار گردد. پیام امام در روز ۲۵ مرداد مصادف با پنجشنبه۲۳ ماه مبارک رمضان صادر شده است. گوشه ای از پیام چنین است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

روز قدس، روز حیات اسلام است،

روز قدس، یک روز جهانی است، روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.

روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز مقابله ملّت‌هائی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند، در مقابل ابرقدرت‌هاست.

روزی است که باید مستضعفین مجهّز بشوند در مقابل مستکبرین و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند.

روزی است که بین منافقین و متعهّدین امّتیاز خواهد شد. متعهّدین این روز را روز قدس می دانند و عمل میکنند به آنچه باید بکنند و منافقین، آنهائی که با ابرقدرت‌ها در زیر پرده آشنائی دارند و با اسرائیل دوستی، در این روز بی تفاوت هستند یا ملّت‌ها را نمی گذارند که تظاهر کنند.

روز قدس، روزی است که باید سرنوشت ملّت‌های مستضعف معلوم شود. ملّت‌های مستضعف باید در مقابل مستکبرین اعلام وجود بکنند، باید همانطور که ایران قیام کرد و دماغ مستکبرین را به خاک مالید و خواهد مالید، تمام ملّتها قیام کنند و این جرثومه‌های فساد را به زباله دان‌ها بریزند.

روز قدس، روزی است که باید همّت کنید و همّت کنیم که قدس را نجات بدهیم و برادران لبنانی را از این فشارها نجات بدهیم،

روزی است که باید تمام مستضعفین را از چنگال مستکبرین بیرون بیاوریم.

روز قدس، روزی است که باید به این روشنفکرانی که در زیر پرده با آمریکا و عمال آمریکا روابط دارند، هشدار داد، هشدار به اینکه، اگر از فضولی دست برندارید، سرکوب خواهید شد.

روز قدس، روزی است که باید به همه ابرقدرت‌ها هشدار داد که باید دست خود را از روی مستضعفین بردارید و سر جای خود بنشینید. اسرائیل،دشمن بشریت، دشمن انسان، که هر روز غائله ایجاد می­کند و برادرهای ما را در جنوب لبنان به آتش می­کشد، باید بداند که دیگر ارباب‌های او رنگی ندارند در دنیا و باید انزوا اختیار کنند،

روز قدس، روزی است که باید به همه ابرقدرت هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما به واسطه عمال خبیث شما،واقع نخواهد شد.

. روز قدس، اعلام یک چنین مطلبی است، اعلام به این است که مسلمین به پیش! برای پیشرفت در همه اقطار عالم.

روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است، روز حکومت اسلامی است، روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها، بیرق آن برافراشته شود، روزی است که باید به ابرقدرت‌ها فهماند که دیگر آنها نمی توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند.

من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) می دانم و روز قدس، روزی است که ما باید، تمام قوای خودمان را مجهّز کنیم و مسلمین از آن انزوائی که آنها را کشانده بودند، خارج شوند و با تمام قدرت و قوّت در مقابل اجانب بایستند و ما در مقابل اجانب، با تمام قوا ایستاده­ایم و اجازه نخواهیم داد کسان دیگر در مملکت ما دخالت کنند و مسلمین نباید اجازه بدهند که کسان دیگر در ممالکشان دخالت کنند.

روز قدس، روز جدائی حق و باطل است.

روح الله الموسوی الخمینی

 

imam
imam

تهاجم به شهرپاوه

پاوه در جنوبی ترین منطقه کردستان واقع شده است. اکثریّت مردم آن به حکومت مرکزی و انقلاب اعتقاد و ایمان داشتند و برای ضدانقلاب پذیرش چنین مطلبی بخصوص که صدها رزمنده کرد پاوه‌ای مسلّحانه از این شهر حفاظت می‌کردند، قابل تحمّل نبود و باید این پایگاه مهمّ انقلابی در هم کوبیده می‌شد تا سراسر کردستان زیر سلطه آنان در می‌‌آمد. ضد انقلاب به دنبال مسامحه و سازشکاری دولت و وجود نیروهای نفوذی در پادگان‌های محلی، مطمئن بود که می‌تواند ارتش را در صورت اقدام برای سرکوبی به راحتی فلج نماید و این از تحصّن‌ها و کشمکش‌های درون ارتش که داشت خود را نشان می‌داد و حلقه‌ای از سلسله توطئه‌های دشمن بود، به راحتی قابل درک بود.

کار به جایی رسید که حزب دموکرات،  یک هفته قبل از شروع عملیات در پاوه در روز ۱۴ مرداد ۵۸  نامه ای سرگشاده به امام نوشت و طی آن به شدّت به ارتش حمله نمود و بیان داشت:

 

حضرت آیت الله!

با صراحت و مسئولیّت تمام اعلام می‌کنیم که کردستان در آستانه فاجعه بزرگی قرار دارد و توطئه گسترده‌ای علیه مردم ستمدیده کردستان، در شرف تکوین است ……… ما نمی‌خواهیم این حقیقت تلخ از نظر رهبر عالیقدر انقلاب پنهان بماند، اگر نیروهای ضدانقلاب که اکنون دارند از هر طرف به سوی کردستان، ارتش گسیل می‌دارند به دستاوردهای انقلابی[۲]، حمله کنند. اگر به روی خلق، اسلحه بک

اعدام مزدوران آمریکا در کردستان- چریکهای فدایی، دموکراتها و کوموله که بعض آنان از سایر نقاط کشور به کردستان رفته و خواهان جدای کردستان از ایران برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بودند- سال 58 - مزدورانی که با دزدیدن پاسداران مجروح در بیمارستان سنندج آنان را کشته و بدن مقدس آنان را مثله نموده بودند.
اعدام مزدوران آمریکا در کردستان- چریکهای فدایی، دموکراتها و کوموله که بعض آنان از سایر نقاط کشور به کردستان رفته و خواهان جدای کردستان از ایران برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بودند- سال ۵۸ – مزدورانی که با دزدیدن پاسداران مجروح در بیمارستان سنندج آنان را کشته و بدن مقدس آنان را مثله نموده بودند.

شند، یقین داشته باشید که خلق و زحمتکشان کردستان یکپارچه و متّحد از انقلاب و دستاوردهای آن دفاع خواهند کرد[۳].

 

در حالی که احزاب ضد انقلاب در کردستان هزاران نیرو را برای تهاجم آخرین خود مهیا نموده­اند، عوامل مرتبط با دشمنان انقلاب و هماهنگ با آنان در تهران دست به شورش و ایجاد نا امنی زده و روزنامه­ها و نشریات آنان نیز تهاجمی سخت به انلاب و رهبری آن را آغاز مینمایند

به بهانه بسته شدن روزنامه آیندگان که اسناد وابستگی مسئولان آن به اسرائیل و نیز کمکهای مالی  دریافتی نیز منتشر شده است، به دستور دادستان دادگاههای انقلاب، شورشهای خیابانی در تهران به وسیله ضد انقلاب برپا میگردد.

هدایت الله متین دفتری نوه دختری دکتر مصدق که گروهی به نام «جبهه دموکراتیک ملی» درست کرده و مدعی مبارزه با امپریالیسم و طرفداری از دموکراسی و خواهان برپایی یک نظام دموکراتیک میباشد، سردمدار این قضیه است. او در چند ماه گذشته در برابر رفراندوم جمهوری اسلامی و تشکیل مجلس خبرگان قانون اساسی ایستاده و با نوشتن مقالات متعدد و ایجاد آشوب و بلوا برای جلوگیری از این امر تلاش نموده است. پدر او دو بار نخست وزیر رضاخان بوده و یکبار نیز وزیر دادگستری او و اینک او مدعی انقلابیگری شده  و در آستانه روز قدس همراه با سایر ضد انقلابیون دست به شورش و بلوا زده است تا موضوع روز قدس را تحت الشعاع قرار دهد.

اخبار روزهای منتهی به روز قدس

۲۳ مرداد

مردم پاوه در دفاع از انقلاب و در اعتراض به بسته شدن راه‌ها ی پاوه به کرمانشاه توسط ضد انقلاب و در اعتراض به بی تفاوتی نیروهای نظامی، در فرمانداری این شهر متحصّن شده¬اند آنان قطعنامه¬ای را نیز صادر کرده و ضمن اعلام پشتیبانی از انقلاب اسلامی و امام و سپاه پاسداران خواستار تأمین امنیّت منطقه توسط ارتش و جلو گیری از حمل سلاح و فروش فشنگ و مواد منفجره  و تشکیل دادگاه سیّار انقلاب اسلامی و دستگیری ضد انقلابیون و گردنه بگیران و محاکمه آنان شده بودند، امّا با بی‌تفاوتی مسئولان مواجه گردیده¬اند و بالاخره در غروب روز قدس یعنی شب بیست و هفتم مرداد مصادف با شب بیست و چهارم رمضان و در حالیکه میلیونها انسان  با ایمان روزه دار در سراسر کشور، اوّلین راهپیمایی روز قدس را در حمایت از قضیه فلسطین و آزادی قدس و حمایت از مردم مظلوم آن دیار را بر پا کرده و برای افطار به خانه‌های خود بازگشته بودند، هزاران تن از نیروهای مسلّح از احزاب گوناگون چپ و راست و با انواع سلاح‌ها ی سبک و سنگین، در حالی که دست به  دست هم داده بودند تا چون جنگ احزاب در صدر اسلام، کار انقلاب اسلامی در کردستان را برای همیشه یکسره نمایند، به این شهر هجوم آوردند،

۲۵ مرداد

دهها هزار نفر از راهپیمایان وحدت که از تهران پیاده تا سنندج راهپیمایی نموده‌اند استقبال کردند.

 

تیراندازی عده ای ضد انقلاب وابسته به حزب زحمتکشان به سمت راهپیمایان وحدت

راهپیمایان وحدت به همراه گروههایی از مسلمانان که به استقبال آنها رفته بودند وارد کامیاران شدند و مورد استقبال گروههایی از مردم قرار گرفتند. در مقابل آنها عده دیگری که گفته می شد وابسته به جمعیت زحمتکشان بودند با در دست داشتن پوسترهای عزالدین حسینی به دادن شعارهای مخالفت با آنها و علیه رهبری انقلاب اسلامی ایران و به پشتیبانی از حسینی پرداختند. پس از طی خیابان اصلی کامیاران تیراندازی آغاز شد بعد از چند ساعت جلوگیری از حرکت راهپیمایان سرانجام آنان به حرکت خود ادامه دادند.

 

اعدام جنایتکارانی که دستشان به خون مردم بومی کردستان و پاسداران و ارتشیان قهرمان آغشته شده بود
کردستان اعدام جنایتکارانی که دستشان به خون مردم بومی کردستان و پاسداران و ارتشیان قهرمان آغشته شده بود

 

۲۷  مرداد

مردم خواستار شرکت در سرکوبی اشرار پاوه شدند.

طبق آخرین خبر حدود ۲۹۰ نفر از پاسداران انقلاب به پاوه عزیمت کردند و در عین حال ارتش در منطقه وارد عمل گردیده است. دیشب عده زیادی از مردم در جلوی پادگان عشرت آباد تجمع کردند و خواستار اعزام به پاوه برای مبارزه با ضد انقلابیون گردیدند. مردم که به شدت از قصابیهای حزب دمکرات در پاوه به خشم آمده بودند در حالی که شعارهای تندی بر علیه ضد انقلاب می دادند، می گفتند حاضرند برای سرکوبی شورشیان که گفته می شود عده زیادی از آنان به زبان عربی صحبت می‌کنند با اسلحه به مبارزه برخیزند. مطابق خبرهای رسیده شورشیان بعد از هجوم به بیمارستان پزشک و پرستار بیمارستان را به شهادت رسانده و حدود ۲۹ مجروح را سر بریدند.

خبرهای رسیده از پاوه حاکی است که دکتر چمران حاضر به ترک پادگان نگردیده و گفته است تا آخرین قطره خون مقاومت خواهد کرد.

– مهاجمین به بیمارستانها حمله می‌کنند و بیماران را به مسلسل می بندند.

– دو خبرنگار جمهوری اسلامی را به گلوله بستند که حال یکی از آنها وخیم است.

زد وخورد در منطقه اورامانات و شهر پاوه ادامه دارد و طبق آخرین گزارش مهاجمین به بیمارستان پاوه که بیرون شهر واقع شده است، حمله برده و یکی از بهیاران بیمارستان را به ضرب گلوله کشته اند. در این گزارش آمده: امکانات برای معالجه مجروحان بسیار کم است و تقاضای مکرری جهت اعزام پزشک و جراح و داروی کافی شده است و در کرمانشاه فعالیتهائی برای ارسال کمکهای مختلف به پاوه بچشم میخورد. هیئت اعزامی دولت بسرپرستی دکتر چمران معاون نخست وزیر و فرمانده نیروی زمینی تیمسار فلاحی و ابوشریف فرمانده عملیات پاسداران همچنان در منطقه بسر میبرند.

در ادامه درگیری بین مردم پاوه که پاسداران انقلاب بیاری آنها شتافته بودند، با مهاجمین خود فروخته حزب دمکرات و جلال طالبانی، بسیاری از مهاجمین زخمی و یا کشته شده‌اند. در جاده کرمانشاه از طرف افراد حزب دمکرات بر روی یک اتوبوس مسافربری آتش گشوده شد که یکی از سرنشینان اتوبوس زخمی گردید. در این گزارش آمده است که ارتباطات تلفنی شهر پاوه قطع شده و راههای منتهی با پاوه در دست ضد انقلابیون حزب دمکرات است، ولی راههای سراب نیلوفر کرمانشاه به پاوه و نیز راه قرانشیر کرمانشاه به پاوه کاملاً تحت کنترل پاسداران و مجاهدین کرمانشاه است. در حدود ۲۰ نفر از مهاجمین زخمی شده‌اند.

کمکهای بیگانگان و دشمنان انقلاب به مهاجمین

طبق گزارشات تایید شده: مرتباً از راههای فرعی و بطرق مختلف توسط افرادی ناشناخته و نیز قاچاقچیان مزدور، اسلحه و مهمات برای ضد انقلابیون ارسال میگردد. همچنین از طریق مرز عراق و افراد حزب دمکرات و طرفین شیخ عزالدین حسینی و گروههای کمونیستها قوای کمکی و مهمات و دارو و مواد غذائی جهت مهاجمین فرستاده میشود. در حال حاضر موقعیت شهر بعلت عدم دسترسی به مهمات و دارو و پزشک خوب نیست.

پاسداران و مردم خواستار دخالت ارتش جمهوری اسلامی شدند

خبرگزاری پارس- تیمسار فلاحی فرمانده نیروی زمینی ساعت ۱۳ و چهل و پنج دقیقه دیروز با هلیکوپتر به کرمانشاه بازگشت ولی همراهان وی هنوز در پاوه هستند. این گزارش حاکی است که دیروز یک فروند هلیکوپتر که جهت حمل مجروحان به کرمانشاه در پرواز بود بعلت اصابت با ارتفاعات شهر پاوه سقوط کرد و سرنشینان آن با بیسیم تقاضای کمک کردند. ولی در خبر بعدی اطلاع یافتیم که خلبان و دوتن از پاسداران مجروح و کشته شده‌اند. در گزارشی آمده است: مهاجمان از سلاح (آر- پی- جی- ۷) که افراد جلال طالبانی بیشتر در جنگهای با دولت عراق آنها را بکار میبرند، در حمله به بیمارستان از آن استفاده کرده‌اند. در این حمله بگزارش خبرنگار جمهوری اسلامی از ۳۵ پاسدار محافظ بیمارستان ۶ نفر فقط جان سالم بدر برده بقیه بوسیله مهاجمین بوضع وحشتناکی قتل عام شده‌اند. دکتر مصطفی چمران در ارتباط با حوادث پاوه وارد این شهره شده و در حال حاضر با ۲۰ پاسدار مراقب خود در ژاندارمری پاوه است.

طبق آخرین اخبار رسیده از دفتر دکتر چمران معاون نخست وزیر حاکیست که تاکنون ۴۰ پاسدار و غیر پاسدار در پاوه کشته شده و ۱۸ نفر را نیز در بیمارستان سر بریده­اند.

هنوز از تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

kordestan 2
kordestan 2

خبرگزاری پارس- اوضاع  پاوه از قول پاسداران مجروح

چند تن از پاسداران مجروح  وقایع خونین پاوه که به بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کرمانشاه انتقال یافته اند درباره اوضاع پاوه اطلاعاتی در اختیار خبرگزاری پارس کرمانشاه گذاشتند. آنان گفتند تا بامداد دیروز از شهر پاوه که اینک از سه جهت تحت محاصره و حمله مهاجمان قراردارد با ۲۸۰ پاسدار محافظت و دفاع کردیم در حالیکه بیش از ۲ هزار نفر مهاجم با ما می جنگیدند اما متاسفانه با کمال رشادتهائی که پاسداران بخرج دادند مهمات موقعی بدست ما رسید که دیگر امکان مقاومت باقی نمانده بود. به اظهار این پاسداران تلفات زیاد است و مهاجمان که بیمارستان پاوه را نیز در نزدیکی شهر به مسلسل بسته اند حتی به جنازه‌ها هم رحم نکرده و سر بسیاری از آنها را از تن جدا کرده‌اند در حمله باین بیمارستان فقط ۶ نفر از ۲۵ پاسدار محافظ بیمارستان موفق به فرار شدند و دیگران از بین رفتند بگفته پاسداران مجروح حوادث پاوه دکتر مصطفی چمران معاون نخست وزیر که همراه هیئتی  در ارتباط با حوادث پاوه است وارد این شهر شده در حال حاضر با ۲۰ پاسدار  مراقب خود در ژاندارمری پاوه است. یکی دیگر از پاسداران بستری در بیمارستان کرمانشاه به خبرگزاری پارس در این شهر گفت نیروهای جلال طالبانی برای کمک به مهاجمان در حال حرکت بسوی پاوه هستند و در جریان تیر اندازیهای دیروز مهاجمان ۲ خبرنگار که پاسدار نیز هستند مجروح شدند از جمله محسن فقیهی خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی که در داخل فرمانداری پاوه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

اوضاع پاوه وخیم تر شد

تهران- خبرگزاری پارس- ساعت بیست و ۲۰ دقیقه دیشب اطلاعاتی بدین شرح از طرف نخست وزیر در اختیار خبرگزاری پارس گذارده شد:

وضع پاوه با حمله گسترده مهاجمین که از گروههای جلال طالبانی، سالار جاف، پالیزبان برهبری فرقه دمکرات کردستان تشکیل یافته اند وخیم تر شده است و هم اکنون عده زیادی از سپاه پاسداران انقلاب و مردم شهر کشته و زخمی شده‌اند، بیمارستان شهر بدست مهاجمین سقوط کرد و چند بهیار و پزشک و پاسداران زخمی و کشته شده‌اند هم اکنون معاون نخست وزیر هم در جلسه محاصره مهاجمین قرارداد نیروهای کمکی کرمانشاه با یک پل هوائی در حال تقویت محاصره شدگان هستند.

 

[۱] – جمعه ۲۶ مرداد  ۱۳۵۸ مصادف با ۲۳ رمضان ۱۳۹۹ هجری قمری اوّلین بار و اوّلین روزی است که مراسم روز قدس به فرمان امام برگزارشد.

۱- یعنی تسخیر پادگان‌ها و سلطه جهنمی آنان بر شهرهای کردستان

۲- کردستان، چمران، مصطفی بنیاد شهید چمران ۱۳۶۴ ص ۴۹

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

اعدام مزدوران آمریکا در کردستان- چریکهای فدایی، دموکراتها و کوموله که بعض آنان از سایر نقاط کشور به کردستان رفته و خواهان جدای کردستان از ایران برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بودند- سال 58 - مزدورانی که با دزدیدن پاسداران مجروح در بیمارستان سنندج آنان را کشته و بدن مقدس آنان را مثله نموده بودند.

کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و پیام تاریخی امام در مرداد پنجاه و هشت – قسمت اول

بنام خدا کردستان، گروهکهای ضد انقلاب و  پیام تاریخی امام  در مرداد پنجاه و هشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *