تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)3) کتاب های تألیفی مسئول سایت تسخیر / خاطرات نخستین روزهای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – سید محمد هاشم پوریزدانپرست قسمت هجدهم

خاطرات نخستین روزهای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – سید محمد هاشم پوریزدانپرست قسمت هجدهم

نوزدهمین روز

۱ آذر ۱۳۵۸

پنجشنبه

۲ ذی‌الحجه‌الحرام ۱۴۰۰

۲۲ نوامبر ۱۹۷۹

فدائیان خلق هم عاقبت اقدام دانشجویان را تأیید کردند

 

دانشجویان پیرو خط امام
دانشجویان پیرو خط امام

پاس صبحگاهی از ساعت شش تا هشت، در محوطه مقابل ساختمان مرکزی و در پشت نرده­های خیابان طالقانی آغاز می­شود.

از شور و هیجانات دیروز در اطراف لانه خبری نیست. اگر چه آثار حضور جمعیت عظیم دیروز هنوز برجاست و خیابان هنوز پاک­سازی نشده است. صاحبان دکّه­های کتاب و نشریه فروشی و مواد غذا­فروشی که روز پرکاری را روز قبل داشتند در کنار بساط خود به خواب رفته­اند.

با توجه به اینکه پاسداران در پشت نرده­ها نگهبانی را به عهده دارند، فرصت خوبی برای صحبت با آنان پیش می­آید..

یکی از آن­ها از توافقنامه صلح در کردستان، ابراز رضایت می‌کند و از حوادث کردستان و ستمی که بر مردم آن خطه به دست گروهک­ها شده است، سخن می‌گوید. او از اسارت خود در دست گروهک کومله[۱] و از آزارها و شکنجه‌ها و اذیّت­هایی که به او و سایر پاسداران و برادران جهادسازندگی و ارتشی شده خاطرات جالبی تعریف می‌نماید.

در هر صورت آن صبحگاه با یاد فداکاری­های پاسداران و ارتشی­ها و نیروهای داوطلب و با یاد مردم مظلوم آن خطّه که تحت سلطه این گروهک­های جنایت­کار دچار ستم مضاعف شده بودند، آغاز شد.

یاد فریادهای مشفقانه مرحوم آیت‌الله طالقانی در ماه رمضان در نماز جمعه تهران، چند هفته قبل از وفات، افتادم که ایشان بیان می‌داشتند:

در اواخر این ماه پر برکت، ماه رمضان، ماه روزه، ‌ماه تقوی، ماه توجه به خدا و ماه همبستگی قلوب و وجدان­های مسلمانان، یک عدّه جانی، این برکت را، ‌این خیر را آلوده کردند. افرادی که در انجام جنایت از هیچ کاری فروگذار نکردند. تازه اسم خودشان را هم دمکرات می‌گذارند. دمکراتی که مردم را به گلوله ببندد، مردم مظلوم، مردم بیچاره، مردم بی­طرف، پاسداران، بیماران، ای خاک بر سرشان باد. چقدر این نام دمکرات همیشه برای این کشور خاطرات بدی داشته است.

….اگر می‌خواهند کردستان را تجزیه کنند، در دامان چه کسی می‌خواهند قرار دهند، بهتر از دامان اسلام و رهبرهای اسلامی و مردم مسلمان. من یقین دارم چنین اندیشه‌ای از مردم و توسط کردستان نیست

تا پایان پاس خاطره حوادث کردستان و مظلومیّت مردم این خطّه و شهدای مظلومی که برای جلوگیری توطئه فتنه گران تا کنون به شهادت رسیدند، دست از سرم بر‌نمی‌دارد. سخنان امام در رابطه با کردستان، حوادث پاوه و فداکاری­های دکتر چمران و صحبت‌های این برادران پاسدار.

گروگانهای آمریکایی
گروگانهای آمریکایی

فدائیان خلق هم عاقبت اقدام دانشجویان را تأیید کردند

اطّلاعیّه‌ای هم از سوی سازمان چریک­های فدائی خلق که در روزهای اوّل تسخیر لانه جاسوسی حتّی حاضر نشدند این جریان را تأیید کنند و امام آن­ها را در سخنان خود به همین دلیل سرزنش نمودند صادر شده است[۲] که بخشی از آن را می‌آوریم؛

 امپریالیسم آمریکا که به دنبال شکست‌های پیاپی در عرصه جهانی و به ویژه پس از پیروزی حماسه آفرین خلق قهرمان ویتنام در برابر اراده میلیاردها مردم جهان به زانو در آمده، واپسین دوران حیات ننگین خود را می‌گذراند، اکنون با مانورهای نظامی تهدید به محاصره اقتصادی، عوام­فریبانه می‌کوشد خود را قدرتمند نشان دهد و در اراده خلق ما که در مقابل توطئه‌های کثیف امپریالیسم آمریکا ایستاده‌اند، خلل وارد کند، غافل از این که خلق قهرمان ما همان طور که با نیروی ۳۷ میلیونی خود پوزه رژیم شاه را به خاک مالیده، به همان گونه هم تمام بندهای اسارت خویش را خواهد گسست.

در پایان این اطلاعیه سازمان چریک­های فدایی خلق از تمام سازمان­ها و نیروهای ضد امپریالیستی و ترقی‌خوا‌ه دعوت کرده است که در راهپیمایی و تظاهراتی که روز یکشنبه چهارم آذرماه، ساعت ۳ بعد از ظهر از دانشگاه تهران به سوی سفارت آمریکا[۳] آغاز می‌شود، شرکت نمایند.

کانون نویسندگان ایران نیز با صدور اطّلاعیّه‌ای بیان داشته است که اعضای این کانون در چهارم آذر­ماه ساعت ۵ در مقابل سفارت آمریکا اجتماع می‌کنند.

در هر صورت هیچ کدام از گروهک­های سیاسی ضد انقلاب، حتی گروهک­هایی که تا هفته قبل بدترین تهمت­ها و را به نظام جمهوری اسلامی و امام و مردم قهرمان و مظلوم ایران وارد آورده­‌اند، باقی­نمانده مگر اینکه اقدام دانشجویان را تأیید نموده باشد.

امروز عصر یکصد و بیست نفر از افسران نیروی سه­گانه ارتش جمهوری اسلامی پاکستان، به همراه سرتیپ مسرّت‌نواز، پس از مراجعت از سفر خانه خدا، در قم به حضور امام خمینی رسیدند و امام برای آنان سخنرانی مبسوطی ‌ایراد فرمودند[۴]. قسمتی از این بیانات چنین بود:

…. – مگر یک کار آسانی است برای آمریکا که بیاید و ملت ما را قتل عام کند. یک کاری نیست که او بتواند این کار را بکند. بر فرض اینکه بتواند، ملت ما با چنگ و دندان آن­ها را نابود خواهند کرد و جوان­های ما الان اعلام کرده­اند که اگر این­ها یک وقت بخواهند یک چنین کاری بکنند، سفارتخانه را با هر کس در آن هست منفجر می­کنیم و اگر یک همچو بشود ما نمی­توانیم این جوان­هائی که الان در غرور جوانی هستند و ظلم دیدند، ما نمی توانیم آن­ها را کنترل کنیم.

– یک همچو ملّتی را ما نمی­توانیم کنترل کنیم که اگر آمریکا بخواهد یک غلطی بکند، مردم بنشینند همین طور نگاه کنند که آقا بیایند و چتربازهایشان بیایند. امتحان کنند، بیایند ببینند چطور می­توانند این کار را بکنند. تمامشان را از بین خواهیم برد و خودمان هم کشته ­شویم، آن­ها را از بین می­بریم.

فکر اینکه بیایند در اینجا، مستشارهایشان بیایند در اینجا، مامورینشان بیایند در اینجا، چپاولگرانشان بیایند در اینجا و ما را چپاول کنند، را از سر آن­ها بیرون کنیم.

takeover usa hostages
takeover usa hostages

 

 

بیستمین روز

۲ آذر ۱۳۵۸

جمعه

۳ محرّم الحرام ۱۴۰۰

۲۳ نوامبر۱۹۷۹

آمریکا شیطان بزرگ

 امروز قبل از ظهر گروه­هایی که به سوی نماز جمعه در حرکت هستند، در مقابل لانه تجمع می­نمایند و پس از دادن شعار و اعلام حمایت از دانشجویان به سوی دانشگاه تهران حرکت می­نمایند.

در حدود ظهر جمعیّت کمی در مقابل لانه مشاهده می­شود.با تعدادی از دوستان دانشجو در نماز جمعه شرکت می­نمائیم. شور و هیجان مردم غیر قابل توصیف است. جوّ حاکم بر نماز جمعه جوّ ضد آمریکایی است و شعارها و سخنان سخنرانان نیز در این رابطه است. ابوالحسن بنی صدر سخنران پیش از خطبه­هاست. او بیان می­دارد:

 در صورت حمله آمریکا به ایران تمام چاه­های نفت خاورمیانه منفجر خواهد شد. اگرچه احتمال حمله آمریکا به ایران در حد صفر است.

ایران بدهی های رژیم شاه را پرداخت نخواهد نمود.

یک از دوستان می­گوید؛ او هفته قبل با سخنان خود بهانه بلوکه شدن اموال ایران را به دست آمریکا داد و با این حرف نیز بهانه­های تازه­ای برای اعمال فشار بر ایران، حداقل در سطح رسانه­ها به دشمنان خواهد داد.

آیت الله منتظری نیز در خطبه­های نماز جمعه بیان داشتند :

 ما از آمریکا وحشت نداریم. کشتی فرستادن­ها همه بازی است. ما مسلمان­ها عاشق شهادتیم. ماه محرّم هم ماه شهادت است. مسئله، مسئله ایران و آمریکا نیست. مسئله اسلام و کفر است. ما وقتی میتوانیم با آمریکا روابط حسنه داشته باشیم که دست از سر همه کشورهای اسلامی بردارد و بگذارد که مسلمانان خودشان سرنوشت خودشان را تعیین نمایند.

 پس از نماز چمعه مجدداً جمعیت کثیری به سمت لانه راهپیمایی می­نمایند و تا ساعاتی بعد از مغرب، تجمع قابل توجّهی در مقابل لانه وجود دارد. از امشب قرار است به مناسبت محرّم سخنرانانی در مقابل لانه برای مردم سخن بگویند. دانشجویان خط امام با صدور اطلاعیه­ای از مردم برای شرکت در این سخنرانی­ها دعوت به عمل آورده بودند:

به نام خدا

در تداوم عاشورای حسینی و در امتداد خط سرخ شهادت، اینک محرّمی دیگر فرا رسیده است و نبردی دیگر آغاز شده است. نبرد توحید و شرک. جنگ اسلام و کفر. مبارزه خلق با امپریالیسم آمریکا. بی­شک این نبرد با پیروزی خلق پایان خواهد یافت. خلقی که شهادت را بر ذلّت ترجیح می­دهد. خلقی که شهادت را سعادت می­داند. خلقی که حسین را دارد.

 امّا ساده­اندیشی است که از نیرنگ­های دشمن غافل بود. باید دشمن را شناخت. باید عملکردها و نقش پایگاه­های داخلیش را ارزیابی نمود. آری باید شیوه­های عمل این شیطان بزرگ را شناخت. و آنگاه با تکیه برتوکّل به خدا و درک قانونمندی­های آفرینش به مقابله با این جنایتکاران شتافت.

 لذا در جهت شناخت این عملکردها و نقش پایگاه­های داخلی آمریکا برنامه­های سخنرانی از ساعت شش و نیم هر شب در مقابل لانه جاسوسی برگزار می­شود.

سخنران امشب حجّت الاسلام دکتر علی گلزاده غفوری است. ایشان در گوشه­ای از سخنان خود بیان می­دارد:

 سازمان ملل متّحد که باید سازمان ملل نا متّحد نامیده شود، باید حقوق حقّه بشریّت را احیا کند، در صورتی­که در همان شهری که این سازمان واقع شده این جانی خیانت­کار را برده اند و در آنجا نگهداری می­کنند.

 ملت ایران در این ماه شهادت همگی قیام خواهند کرد و از پای نخواهند نشست تا اینکه حرف مظلومان جهان را به کرسی بنشانند.

ملّت استقلال طلب ما روزه می­گیرد و مصرف را کم می­کند.

پس از پایان سخنرانی تا پاسی از شب جمعیت قابل توجّهی در آنجا حضور دارند و زمانی که ساعت پاس من فرا می­رسد که تنها اندکی از جمعیّت و تعدادی از خبرنگاران باقی مانده­اند. خبرنگاران کنجکاوی که تمام حرکات و سکنات دانشجویان را زیر نظر دارند و از آن عکس و تصویر تهیه می­کنند.

اسم شب امشب «آمریکا شیطان بزرگ» است.

مقابل لانه جاسوسی
مقابل لانه جاسوسی[۱]. کومله: «سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان»: این سازمان ظاهراً مارکسیست – مائوئیستی، با هدف تأسیس حکومت مارکسیستی، از طریق قیام مسلّحانه دهقانان تشکیل شد. بنیانگذاران این سازمان عمدّتاً از عناصر شناخته شده ساواک و سایر وابستگان رژیم شاه بودند. صلاح الدّین مهتدی[۱] رهبر اصلی این سازمان، از عناصر شناخته شده ساواک شاه بود. این سازمان با کمک و تأیید سازمان جاسوسی بلوک غرب به خصوص انتلیجنت سرویس تشکیل[۱] شد و هدف از تشکیل آن دو مطلب عمده بود: ۱- ضربه زدن به انقلاب اسلامی از طریق ایجاد نا امنی و درگیری در شهرها و روستاهای غرب کشور. ۲. استفاده از کمونیست­های چینی، به منظور تضعیف حرکت کمونیست­های طرفدار شوروی. کوموله­ها برخلاف چریک­های فدایی، کم­تر به دادن شعارهای ضدامپریالیستی می‌پردازند. این سازمان با همکاری رژیم بعث عراق که با آغاز انقلاب اسلامی در ایران، خود را در معرض انقلاب اسلامی مردم شیعی عراق می‌بیند، برای سرنگونی انقلاب اسلامی در ایران، به تحریک و تسلیح گروه­های قومی و سیاسی در مناطق غرب و جنوب غربی ایران پرداخته است، همکاری نموده و از آن رژیم اسلحه و پول دریافت می‌دارد. کوموله نشریه‌ای بنام « شورش» را منتشر می‌کند.این گروهک بیش از سایر گروهک­های فعّال در کردستان بر طبل جنگ­طلبی می‌کوبد و جنایات آن در حقّ مردم کردستان و پاسداران و جهادگران که برای خدمت به مردم کردستان به آن خطّه رفته­اند، بی‌نظیر است و به شقاوت و بی­رحمی شهرت یافته است. این گروه سعی می­کند با تهدید و ارعاب و دستگیری و شکنجه مردم کردستان، آنان را تحت انقیاد خود درآورد. علیرغم فساد اخلاقی حاکم بر اعضای گروهک­های ضدانقلاب، این گروهک از همگنان خود جلو زده و توجّه ویژه‌ای به گسترش فساد اخلاقی در میان اعضای خود، آنهم به صورت علنی و اعلام شده دارد، به صورتی که در بیانیه­های خود علناً به آن اشاره می‌نمایند.

[۲]. اطّلاعات، ۳ آذر ۵۸ ص۶

[۳]. نه لانه جاسوسی!

[۴]. صحیفه نور، ج ۱۰ صفحه ۲۲۴ تاریخ: ۳/۹/۵۸

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطرات سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از عملیات پیروزمند و حماسه بزرگ شکست حصر آبادان ( عملیات ثامن الائمه ) – قسمت دوازدهم

عذاب وجدان!     فرماندهی در کار نبود. سازمان رزم تقریباً به هم خورده بود. بچّه­های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *