تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)3) کتاب های تألیفی مسئول سایت تسخیر / کتاب تسخیر لانه جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – قسمت ششم

کتاب تسخیر لانه جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – قسمت ششم

کتاب تسخیر لانه جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام
سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام

7748039040_c1e6cee617_b

نوزدهم مهر

– تشییع جنازه یک میلیونی پاسداران شهید در تهران و اصفهان .

– امام طی سخنانی بیان داشتند که دولت از سرکوب اشرار عاجز نیست، امّا ما ملّت کُرد را از خود می‌دانیم[۱].

– در حمله به پاسداران ده تن از نیروهای دمکرات کشته و سه تن دستگیر شدند .

– صادق طباطبائی، سخن‌گوی دولت در مصاحبه ای بیان کرد که سفیر سابق آمریکا اینک در کردستان است.

– حادثه خونین سردشت و حمله به پاسداران انقلاب، موجی از خشم و تنفّر در احزاب وگروه‌ها و طبقات مختلف مردم برانگیخت.

–  کاخ سفید واشنگتن سالگرد خاطره کمپ دیوید[۲] را جشن گرفت و این در حالی است که اسرائیل توافقات کمپ دیوید را زیر پا گذاشته است.

رئیس شهربانی مهاباد به شهادت رسید

رئیس شهربانی مهاباد و سه نفر دیگر بر اثر حمله مهاجمین به شهربانی این شهر به شهادت رسیدند.

بیست و یکم مهر

– به بهانه حفظ امنیّت کشتیرانی چهار ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس مستقر شد.

– در حمله مهاجمین مسلّح رئیس کلانتری مهاباد و سه پلیس به شهادت رسیدند.

– استاندار کرمانشاه: فعّالیت های خارجی برای مسلّح کردن عشایر منطقه گسترش یافته است.

– هلیکوپترهای خارجی برای بردن دمکرات‌ها وارد خاک ایران می‌شود.

– موافقت و شرکت مهندس بازرگان در توطئه انحلال مجلس خبرگان

در این روز عباس امیر انتظام پس از تهیّه طرح لایحه انحلال مجلس خبرگان به بهانه طولانی شدن، با مهندس بازرگان تماس و او را در جریان طرح تهیه شده انحلال مجلس خبرگان قرار میدهد و متأسّفانه مهندس بازرگان که از تغییر اساسی در پیش نویس قانون اساسی و تصویب اصل ولایت فقیه به شدّت ناراحت بود، نیز با این جریان موافقت و در این توطئه شرکت می‌نماید.

– نماینده دولت موقّت اعلام کرد که خواست ضد انقلاب منطقی است!

دولت موقّت در اوج فتنه و کشتار ارتشیان و پاسداران، شخصی بنام« صادق زیبا کلام » را به عنوان نماینده دولت به کردستان فرستاد. دمکرات‌ها طی یک نقشه بسیار مشکوک، ظاهراً او را از محل فرمانداری مهاباد ربوده و پس از چند روز آزاد کردند. او پس از آزادی، طیّ مصاحبه‌ای اعلام نمود:

با گروهی از سران حزب دمکرات کردستان، روبرو شدم و با آن‌ها به مذاکره پرداختم. در این مذاکرات متوجّه شدم که خواست های آن‌ها منطقی است!

argo iran u.s.a hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission
argo iran u.s.a argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission president univesity usa student liberty un ben hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

بیست و دوّم مهر

– در گیری پاسداران و دمکرات‌ها در مهاباد و بانه. یک پاسدار به شهادت رسید.

– حمله گسترده دمکرات‌ها به بانه با اقدام متقابل پاسداران دفع شد.

– نماینده نخست وزیری از فرمانداری مهاباد ربوده شد.

–  سیزده مهاجم مسلّح کشته شدند.

– دولت راه حلهای سیاسی را در کردستان فراموش نکرده است. وزیر کشور.

مصاحبه مهندس بازرگان با خانم اوریانا فالاچی خبرنگار ایتالیائی[۳]

مهندس بازرگان در یک مصاحبه با اوریانا فالاچی نکات اعجاب انگیزی در رابطه با افکار و اندیشه های خود و نهضت آزادی مطرح می‌کند و شیوه ای که امام و مردم ایران انقلاب نمودند را زیر سؤال می‌برد. ایشان ملّت ایران را ملّتی که آماده پذیرش آزادی نیست و آزادی برای او زود است توصیف می‌نماید. او در این مصاحبه بیان می‌دارد:

 … امام هرگز نه  یک مرد سیاسی بوده است، نه یک ژنرال و نه یک مدیر شرکت، با این توضیحات میخواهم بگویم که ایشان هرگز خود را آماده بر خورد با چنین مسئولیّتها که اکنون بر پشت خود احساس می کنند، نکرده بودند. بنابراین از این که چگونه باید حکومت کرد و چگونه می بایست یک مملکت را اداره کرد، ایشان اطّلاعی ندارند.

این مصاحبه نشانگر یأس و نا امیدی و به بن‌بست رسیدن ایشان می‌باشد. او در این مصاحبه از « سیاست گام به گام» خود در برابر« سیاست انقلابی» امام دفاع می‌نماید و علی‌رغم پیروزی انقلاب اسلامی مدّعی می‌شود که اگر سیاست او پیاده می‌شد، مشکلات کمتری به وجود می‌آمد.

 این مصاحبه و طرح سیاست گام به گام موجب یأس کامل نیروهای انقلابی به خصوص جوانانی که جان بر کف در مقابل ضد انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند، نیز از ایشان شد و برای مهندس بازرگان بسیار گران تمام گردید و سیل انتقادات از سیاست گام به گام را به سوی ایشان سرازیر نمود.

بیست و چهارم مهر

– در عملیات پاکسازی و در حمله به شهربانی سردشت چهل و هفت دمکرات کشته شدند.

– نا آرامی‌های بندر انزلی سه کشته و چهارده مجروح بر جای گذاشت.

– در حمله سنگین مهاجمان به بوکان و در گیری شدید با پاسداران که با  مسلسل‌های کالیبر ۵۰ و آر. پی. جی صورت گرفت یک تن از پاسداران به شهادت رسید و سه نفر مجروح شدند. تعدادی از مهاجمان نیز کشته و مجروح شدند.

– تیمسار فلاحی: چهارصد گروگان که در دست دمکرات‌ها هستند در غارهای مرزی ایران و عراق زندانی هستند.

– حمله مهاجمان به پاسگاه ژاندارمری دوآب نقده

– در حمله به مقر پاسداران سردشت ۳ پاسدار مجروح شدند.

بیست و پنجم مهر ماه

– دفتر معاونت در امور انقلاب در نخست وزیری دیروز اعلام کرد دوشنبه شب عوامل حزب منحله دمکرات کردستان به محل پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سردشت حمله کردند و پاسداران انقلاب مهاجمان را مجبور به عقب نشینی کردند.

–  دکتر مصطفی چمران وزیر دفاع: تا پایان پاکسازی منطقه در سردشت می‌مانم.

– رهبر فرقان شناسایی شد. اکبر گودرزی گروه فرقان را رهبری می‌کند. او ملبّس به لباس روحانیّت است.

– در حمله به ژاندارمری مهاباد دو درجه دار مجروح شدند.

– سه لوله نفت خام در کنار جاده مسجد سلیمان- اهواز منفجر شد.

– مهاجمان به بخش جوانرود حمله نمودند.  این بخش چند ساعت صحنه درگیری بین مهاجمین و نیروهای ژاندارمری و نیروهای پاسدار بود.

– دکتر سامی وزیر بهداشت و درمان استعفا نامه خود را  به بازرگان و امام تقدیم کرد.

– حمله وحشیانه اسرائیل به جنوب لبنان. سربازان اسرائیلی در پناه تانک و توپ و هواپیما به اردوگاه‌های فلسطینی حمله نمودند. در این حمله وحشیانه صدها کودک و زن فلسطینی جان خود را از دست داده اند[۴].

شورش و فتنه بندر انزلی توسط چریک‌های فدایی خلق

–    گزارش لحظه به لحظه از ۲ روز برادر کشی در انزلی. نا آرامی های بندر انزلی دوازده شهید و حدود شصت مجروح بر جای گذاشت. چریک‌های فدایی خلق آتش بیار این معرکه بودند.

بیست و ششم مهر ماه

– تشنّجات منطقه غرب تقریباً رو به اتمام است

– در مورد حوادث اخیر غرب کشور آیت‌الله سیّد اسدالله مدنی بیان داشتند :

    تشنّجات منطقه غرب تقریباً رو به اتمام است و گروه گروه از ضدّ انقلابیون که ناخواسته به این ماجرا کشیده شده اند، اظهار ندامت کرده و مورد عفو امام قرار می‌گیرند. فقط عدّه‌ای مثل عزّالدین حسینی[۵] و عبدالرحمن قاسملو[۶] میمانند که دست به یک جنگهای ناجوانمردانه علیه برادران خود زده اند که به خواست خدا در اسرع وقت غائله آن‌ها نیز خاتمه می‌یابد.

–         دولت آمریکا بار دیگر ناو هواپیما بر۶۴ هزار تنی میدوی را از دریای چین روانه آبهای استراتژیک غرب اقیانوس هند نمود.

بیست و هفتم مهر

گروهک‌های ضد انقلاب هم‌آهنگ و هم گام‌ با طراحان توطئه انحلال مجلس خبرگان و سایر دوستانشان در  روزنامه‌هایی که در اختیار دارند، تهاجمی دسته‌جمعی را به امام آغاز می نمایند و ایشان را متّهم می‌نمایند که توسط اطرافیان خود کانالیزه شده اند و سخنرانی ها و مقالات فراوانی در این رابطه به چاپ می‌رسانند و اصل ولایت فقیه را نیز « دیکتاتوری نعلین»[۷]  توصیف می‌نمایند و گروه‌های وابسته به آمریکا و ابرقدرت‌ها در کردستان هر روز ده ها تن از نیروهای پاسدار و ارتشی را به خاک و خون می‌کشند.

ولایت فقیه مغایر اصل حاکمیّت ملّی است[۸]!

حزب « جمهوری اسلامی خلق مسلمان» که ظاهراً تحت اشراف سیّدکاظم شریعتمداری به وجود آمده و عناصر مشکوکی در رهبری آن حضور دارند، جلساتی برگزار می‌کند. در ساعت چهار بعد از ظهر امروز نیز جلسه ای در دفتر این حزب برگزار می‌گردد.

 رحمت الله مقدّم مراغه ای یکی از توطئه‌گرانی که در جریان توطئه انحلال مجلس خبرگان نقش فعّالی داشته است در این جلسه به اصل ولایت فقیه حمله می‌نماید. او بیان داشته است:

 اختیاراتی که به ولی فقیه در قانون اساسی داده شده است نمی‌تواند قابل قبول واقع گردد. این اختیارات با اصل حاکمیّت ملّت متناقض است.

دولت فلسفه بسیار خطر ناکی را پیش گرفته و آن سیاست گام به گام است

– آیت الله ربانی شیرازی در مراسم نماز جمعه شیراز بیان‌ می‌نماید:

شورای انقلاب و دولت نتوانسته‌اند خواست‌های انقلابی مردم را  جامه عمل بپوشانند. دولت فلسفه بسیار خطرناکی را پیش گرفته و آن سیاست گام به گام است که این سیاست با انقلاب سازگار نیست. با تمام احترامی که برای این دولت قائل هستم و با توجّه به دستور امام مبنی بر تأیید دولت، این است که زبان من بسته شده است و از دولت می‌خواهم که انقلابی رفتار کند و این سیاست را کنار بگذارد[۹].

– تصرّف مرکز رادیو تلویزیون تبریز

 در تبریز اعضای حزب جمهوری اسلامی خلق مسلمان، شورشی را سازماندهی کرده و رادیو تلویزیون مرکز تبریز را تصرّف می‌نمایند.

 – اربعین آیت الله طالقانی

در این روز که مصادف با اربعین آیت الله طالقانی است مراسمی به این مناسبت در بهشت زهرا برگزار می‌گردد. در این مراسم حجّت الاسلام سیّد احمد خمینی ، طاهر احمد زاده، همسر آیت‌الله طالقانی و….. سخنرانی می‌کنند.

با توجه به شرایط فوق و موضع گیری‌های غیر انقلابی دولت موقّت و سکوت و حتّی هم‌گامی آنان با بعضی از توطئه‌ها، امید تمام طرفداران انقلاب از این دولت نیز قطع شد و امیدی به آن‌ها برای حل مشکلات و مقابله با ضد انقلاب و طرح‌ها و توطئه‌های آنان  نبود،

امام تنهاست، باید مردم او را نجات دهند

– در مراسم چهلم آیت الله طالقانی طاهر احمد زاده استاندار خراسان و عضو جبهه ملّی بیان داشت:

ای امام!

 ای رهبر انقلاب! ای امام مستضعفین! تو ای امام! به اتّکاء به خلق مستضعفِ خود و توده های عظیم خلقِ خود که هر گاه ندا داده ای بلافاصله پاسخ شنیده ئی، انقلاب در انقلاب را آغاز کن[۱۰].

هدف او و دوستان هم فکرش در این مقطع زمانی با توجّه به نفوذ عظیم امام، تجلیل ظاهری از ایشان و تخریب شخصیّت امام در باطن است[۱۱]:

…. خواهران و برادران هر ثانیه از عمر امام را مغتنم بشماریم و پایه های انقلاب اسلامی خود را تحکیم بخشیم

 …. همه گروه‌ها و ‌ به هر نحو و هرشکل باید بتوانند با امام رابطه مستقیم بر قرار نمایند و مطالبشان را بگویند. جریانات مملکت را از زبان‌های مختلف به گوش امام برسانند. امّا نمی‌دانم که چرا باید تنها و تنها از یک کانال و یک طریق با امام رهبر امّت باید ارتباط بر قرار شود.

ای توده، ای خلق که امام رهبر توست و از میان توست. تو باید امام را  از این حلقه محاصره بیرون بیاوری.

با توجّه به توطئه ای که به وسیله ملّی گرایان و با یاری جاسوسان آمریکایی طرّاحی و برنامه‌ریزی شده و حلقه‌های آن یک به یک در حال پیاده شدن است، سخنان این شخص علاوه بر چاپ در مطبوعات و پخش در تلویزیون، سه بار از طریق رادیو که ریاست آن در اختیار صادق قطب‌زاده است، پخش می‌شود و همین امر موجب می‌گردد که امام به سوءاستفاده از رادیو و تلویزیون اعتراض نمایند.

شخص امام زیرکانه مورد تهاجم قرار می گیرد و متّهم به« انحصاری شدن» و « کانالیزه شدن» می گردد.

 نیروهای ضد انقلاب و روشنفکران ضد انقلاب و به خصوص ملّی‌گرایان که از یک سال پیش با انقلاب همراه و توسط بلندگوهای استعماری بزرگ‌نمایی شده‌اند تا دوباره چون نهضت ملّی شدن نفت در رهبری این انقلاب نیز نفوذ نموده و در نهایت آن را به شکست بکشانند و همان تجربه نهضت ملی شدن صنعت نفت را در اینجا نیز تکرار نمایند، با مواجهه با قاطعیّت امام و بستن راه‌های نفوذ آنان توسط ایشان و سد شدن راه توطئه‌های آنان، امام را متّهم می‌نمایند که عدّه‌ای اطراف ایشان را گرفته و از ارتباط دیگران با ایشان جلوگیری کرده و ایشان را به انحصار خود در آورده و از ارتباط ایشان با مردم جلوگیری نموده اند، تهاجم آن‌چنان سنگین است که قرار می‌شود مردم جهت حمایت از امام در اوّلین جمعه آبان‌ماه راه‌پیمایی نمایند.

بیست و هشت مهر

– در حوادث سنندج ۳ کشته و ۸ نفر مجروح شدند.

– در درگیری جاده نقده ۱۰ مهاجم  کشته و یک ژاندارم به شهادت رسید.

– پرتاپ بمب به استانداری خوزستان .

– در هشت نقطه سنندج انفجار صورت گرفت.

– دکتر بهشتی : آمریکا و اسرائیل و اروپا بر علیه انقلاب ایران توطئه می‌کنند.

توطئه انحلال مجلس خبرگان در هیأت دولت

ملّی گرایان سکولار نیز همراه با دوستان ملّی گرای مذهبی نمای[۱۲] خود، به دنبال تصویب اصل ولایت فقیه در روز بیست و دوّم شهریور، با کمک و راهنمایی جاسوسان آمریکایی دست به توطئه انحلال مجلس خبرگان می‌زنند.

در این روز امیرانتظام پس از تهیه متن لایحه انحلال مجلس خبرگان، قبل از تشکیل جلسه هیئت دولت، آن را به امضای چهارده تن از وزیران کابینه دولت موقّت می‌رساند.

 این متن که توسط دو تن از اعضای جبهه ملّی، ابوالفتح بنی صدر دادستان کل کشور و احمد صدر حاج سید جوادی وزیر دادگستری و شورایی مرکب از چند تن از وزرای کابینه دولت موقّت تهیه شده بود، در اختیار عباس امیر انتظام که محل مأموریّت خود را به بهانه این که مأموران آمریکایی می‌خواهند اطّلاعات مهمّی در رابطه با تحرّکات عراق در اختیار دولت ایران بگذارند، ترک کرده بود، می‌گذارند.[۱۳] عباس امیرانتظام نیز با کمک چند تن از وزرای کابینه و پس از جمع آوری امضا آن را در اختیار مهندس بازرگان که او نیز به علّت هم‌فکری با آنان با طرح موافقت کرده بود، می‌گذارد تا در هیئت دولت به صورت حتمی و بی‌چون‌و‌چرا و صد در صد و با سرعت به تصویب برسد.

عباس امیر‌انتظام بر اساس توطئه از قبل طراحی شده، قرار بوده است بلافاصله این مصوّبه را از مهندس بازرگان تحویل گرفته و در اختیار خبر‌گزاری‌ها و مطبوعات و رادیو تلویزیون‌های داخلی و خارجی که برای این کار مطّلع و آماده شده بودند، بگذارد و به این وسیله امام را مجبور به پذیرش انحلال مجلس خبرگان بنمایند.

 در جلسه هیئت دولت با توجّه به این که از مدّتی قبل چند تن از اعضای شورای انقلاب نیز عضو کابینه شده و به عنوان معاونت وزیر مشغول کارهای اجرایی شده بودند، با مخالفت این اعضا، یعنی آقایان سیّد علی خامنه ای و هاشمی رفسنجانی و مهدوی کنی مواجه می‌گردند.[۱۴] و مجبور می‌شوند که قبل از اعلام انحلال مجلس با امام مشورت نمایند و نظر ایشان را در این رابطه جویا شوند.

توطئه‌گران که تلاش‌های خود را بر باد رفته می‌یابند، قرار می‌گذارند موضوع را خدمت امام مطرح و امام را تهدید نمایند که در صورت عدم موافقت با انحلال مجلس خبرگان، اعضای هیئت دولت دسته جمعی استعفا  خواهند داد.

تشنّج در سنندج[۱۵]

بر اثر درگیری‌هایی که بعد ظهر روز پنج‌شنبه گذشته در سنندج رخ داد، چند تن کشته و مجروح شدند.

امام طی سخنانی[۱۶] پیرامون مسائل روز و در مورد توطئه جدید دشمنان انقلاب و تلاش آنان برای متّهم کردن ایشان به « انحصاری شدن» و « کانالیزه شدن» بیاناتی ایراد می‌نمایند:

مغرضین می‌گویند که فلانی فقط یک کانال دارد. من هیچ کانال خاصی ندارم. من هیچ اصحابی ندارم، من با همه مردم، با همه قشرها ملاقات می‌کنم، مطالب همه را می‌شنوم.

بیست و نهم مهر

– مهاباد در محاصره ارتش قرار گرفت. در درگیریهای خانه به خانه، هفتاد و چهار نفر در مهاباد کشته شدند. در طول شب گذشته درگیری سنگینی بین مهاجمین از یک سو و پاسداران انقلاب و نیروهای ارتشی از سوی دیگر در جریان بود. از اوّلین ساعات بامداد امروز جنگ به صورت خانه به خانه در آمد. در این درگیری‌ها از توپ و تانک و آر. پی. جی استفاده می‌گردید. در این درگیری‌ها پانزده نفر زخمی شدند.

– معاون سیاسی استانداری کردستان بیان داشت که شهر مهاباد به محاصره در آمده است و با محاصره این شهر مهاجمین به تلّه افتاده‌اند و در تلاشند که به هر شکلی شده است از شهر خارج شوند و چون این امکان نیست، به همین جهت شروع به تیر اندازی کرده اند. در بین مهاجمین اشخاص خارجی نیز دیده می‌شود.

– در انفجار قطار خرمشهر- تهران یازده  واگن از خط خارج شد. در این جریان سه مسافر مجروح شدند.

– در درگیری شدیدی بین پاسداران و نیروهای مهاجم در بوکان که طی شب گذشته ادامه داشت، دو تن از پاسداران به شهادت رسیدند.

– به دنبال توطئه‌های حزب خلق مسلمان و  بخصوص توطئه شهر تبریز و گرفتن مرکز رادیو تلویزیون، گروهی از مردم به دیدار امام می‌آیند و ایشان در رابطه با مسائل فوق برای آنان، بیاناتی[۱۷] ایراد می‌نمایند:

این‌هائی که رفتند الان تلویزیون را گرفتند و به خیال خودشان یک فتحی کردند، این‌ها همان دست نشانده‌هائی هستند که پرونده های بعضی‌شان موجود است.

قیام بر ضدّ حکومت اسلامی در حکم کفر است

قیام بر ضدّ حکومت اسلام، خلاف ضروری اسلام است، حکومت، الان حکومت اسلامی است. قیام کردن بر خلاف حکومت اسلامی، جزایش جزای بزرگی است. قیام بر ضدّ حکومت اسلامی در حکم کفر است. بالاتر از همه معاصی است

– در ساعت یازده صبح، مأموران آمریکایی در  جلسه‌ای با  مهندس بازرگان و وزیر خارجه او و سفیر ایران در کشورهای اسکاندیناوی! یعنی عباس  امیر انتظام[۱۸]، موضوع بردن شاه به آمریکا به بهانه بیماری را مطرح می‌نمایند.

در این جلسه اگر چه دولت‌مردان ایرانی با این سفر مخالفت می‌نمایند، امّا نه تنها مخالفت جدّی نیز به عمل نمی‌آورند. بلکه با درخواست تضمین آمریکا مبنی بر عدم فعّالیّت سیاسی شاه و همسرش علیه ایران در کشور آمریکا و معاینه شاه و بررسی اسناد پزشکی او توسط دو پزشک ایرانی، تلویحاً حضور او در آمریکا را  می‌پذیرند.

 – عباس امیر انتظام در بعد از ظهر این روز نیز مجدّداً با یکی از جاسوسان آمریکایی بنام جاموتی جلسه داشته است.[۱۹]

دیدار ۴ ساعته هیأت دولت با امام

   ساعت چهار بعد از ظهر مهندس بازرگان با چهار تن از وزیران خود به حضور امام خمینی رسیدند[۲۰].

– چرا از آنچه در جلسه گذشت مردم را مطّلع ننمودند؟!

 امّا از موضوعات مهمّی که در این جلسه گذشت، دولت موقّتی‌ها هیچگاه سخن به میان نیاورده و مردم را مطّلع ننمودند.

 موضوع مهمّ این بوده است که آنان در این جلسه امام را تهدید نموده بودند که در صورت عدم موافقت ایشان با انحلال مجلس خبرگان، آنان دسته جمعی استعفا خواهند داد و این در حالی بوده است که در ساعت ۱۱ صبح همان روز مهندس بازرگان و وزیر امور خارجه دولت او، دکتر ابراهیم یزدی همراه با عباس امیر‌انتظام سفیر ایران در استکهلم! در جلسه‌ای  با مأموران آمریکایی شرکت کرده و آنان خبر تصمیم دولت متبوع خود، دائر بر بردن شاه به آمریکا را به آنان ابلاغ کرده بودند و بلافاصله بعد این جلسه، ایشان با چند تن از وزرای کابینه با هلی‌کوپتر عازم قم شده و با امام ملاقات می‌کنند.

 خبر بردن شاه به آمریکا نیز باعث نمی‌شود آنان از تصمیم خود، دائر بر تهدید امام برای انحلال مجلس‌خبرگان، در صورت عدم قبول ایشان و استعفای دسته‌جمعی خود، چشم‌پوشی نمایند !

گزارش آیت الله  خامنه ای از این جلسه

 امام به طور قاطع، بدون اندکی تردید اعلام کرده بود که اگر می‌خواهید استعفا بدهید بروید بدهید، مجلس خبرگان باید باشد و  به کار خود ادامه دهد[۲۱].


[۱]– همان

[۲] –  مذاکرات بگین، نخست وزیر اسرائیل و انور سادات، رئیس جمهور مصر، با پا درمیانی جیمی کارتر، رئیس جمهور آمریکا، در منطقه کمپ دیوید که طی آن انور سادات موجودیّت اسرائیل را به رسمیّت شناخت.

[۳] اطّلاعات ۲۲ مهر ۵۸ ص۴

[۴]جمهوری اسلامی، ۲۵ مهر، ص۱

[۵]– امام جمعه مرتبط با ساواک مهاباد

[۶] – رهبر حزب دمکرات که سالهای طولانی در خارج بود و بعد از انقلاببه کردستان بازگشت. او با دستگاه‌های جاسوسی وابسته بود.

[۷] – شاپور بختیار اوّلین بار این لغت را در سال گذشته و در جریان انقلاب بر علیه امام به کار برد.

[۸] اطّلاعات، ۲۸ مهر ۵۸ ص۲

[۹] اطّلاعات،۲۸ مهر ۵۸ ص۲

[۱۰]اطلاعات، ۲۸ مهر۵۸، ص۱۰ و جمهوری اسلامی، ۲۸ مهر ۵۸ص۱

[۱۱]کیهان، ۲۸ مهر ۵۸،

[۱۲]– آنان از ایدئولوژی اسلامی فقط نامی با خود داشتند و از اسلام حداکثر به آداب فردی آن معتقد بودند و اگرچه معتقد به دخالت یک فرد مسلمان در سیاست نیز بودند، امّا دنبال پیاده کردن سیاست اسلامی و حاکمیّت قانون الهی و نظارت و رهبری و خط دهی دینی توسط ولی فقیه، در جامعه نبودند.

[۱۳]– در حقیقت این قضیه پوششی بوده است که مأموران آمریکایی مرتبط با او درست کرده بودند تا دوری او از محل خدمت را توجیه نمایند تا او بتواند مأموریّت اصلی که مهیّا کردن مقدّمات انحلال مجلس خبرگان بوده است را همراه با دوستان ملّی گرای خود به انجام برساند.

[۱۴]– علّت جمع آوری امضا قبل از جلسه نیز  حضور همین آقایان در هیئت دولت بوده است تا وزیران در جلسه نتوانند با استدلال این افراد، نظر خود را تغییر دهند. وقتی اکثر اعضای یک جلسه، آنهم در سطح هیئت وزیران با مطلبی موافقت دارند، جمع آوری امضا قبل از جلسه از بی منطق ترین امور است!

[۱۵]– جمهوری اسلامی، پنجشنبه ۲۸ مهرماه ص۲

[۱۶]– صحیفه نور، ج ۱۰ صفحه ۹ تاریخ:     ۲۸/۷/۵۸

[۱۷] – صحیفه نور، ج ۱۰ صفحه ۱۳ تاریخ: ۲۹/۷/۵۸

[۱۸]–  اسناد لانه جاسوسی آمریکا، کتاب اوّل، مؤسّسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی، بهار ۱۳۸۶ص ۵۸۰ ، سند شماره ۱۳

[۱۹] همان، ص ۵۸۱ ، سند شماره ۱۵

[۲۰]جمهوری اسلامی، دوشنبه ۳۰ مهرماه ص۸

۳- روزنامه جمهوری اسلامی ۲۵ اسفند ۱۳۵۹ ص

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطرات سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از عملیات پیروزمند و حماسه بزرگ شکست حصر آبادان ( عملیات ثامن الائمه ) – قسمت دوازدهم

عذاب وجدان!     فرماندهی در کار نبود. سازمان رزم تقریباً به هم خورده بود. بچّه­های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *