تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)3) کتاب های تألیفی مسئول سایت تسخیر / کتاب تسخیر لانه جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – قسمت سوّم

کتاب تسخیر لانه جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – قسمت سوّم

کتاب تسخیر لانه جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام
سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام

دانشگاه‌ها و حرکت قهقرایی

 وضع دانشگاه‌ها پس از بازگشائی در اسفند ماه ۵۷ به علّت عدم حضور دانشجویان مسلمان معتقد به انقلاب به علّت مشغولیّت آنان در اداره امور مختلف کشور، موجب تسلّط نسبی گروهک‌های ضد انقلاب و رشد سریع و گسترده آن‌ها در دانشگاه‌ها گردید و از جهت سیاسی و حتّی اخلاقی محیط دانشگاه‌ها سیر قهقرایی و تأسّف باری پیدا نمود.

تفکّرات انحرافی در میان دانشجویان مسلمان با توجّه به انحرافات زیادی که قبل از انقلاب در ذهن آن‌ها ایجاد شده بود و نیز با توجّه به شرایطی که حاکمیّت دولت‌مردان لیبرال به وجود آورده بودند، گسترده‌تر شد و ترور شخصیّتی افرادی مثل آیت‌الله مطهری که قبل از ترور جسمی آن‌ها، از قبل از انقلاب آغاز شده بود، بعد از انقلاب نیز تداوم یافت.

 روزی در جلسه انجمن اسلامی موضوع دعوت از ایشان را جهت سخنرانی در دانشگاه خودمان مطرح نمودم. امّا پیشنهاد من با مخالفت تعدادی از آن‌ها روبرو شد و نهایتاً مجبور شدیم از دعوت ایشان خودداری کنیم! و این در حالی بود که سخنرانی‌های ضد انقلابی و بر علیه انقلاب، دائم در همان دانشگاه توسط گروهک‌ها برگزار می‌شد تا با ایجاد شبهات سیاسی دانشجویان را جذب خود نمایند.

مصاحبه مطبوعاتی دانشجویان پیرو خط امام
مصاحبه مطبوعاتی دانشجویان پیرو خط امام

تشکیل کلاس‌های عقیدتی شهید بهشتی، در حزب جمهوری اسلامی

 در این میان یکی از دوستان خبر از تشکیل کلاس‌هایی در حزب جمهوری اسلامی توسط شهید آبت الله بهشتی داد. این کلاس‌ها جهت دانشجویان و در دو مبحث « اقتصاد اسلامی» و  « شناخت» بود. در این کلاس‌ها ثبت نام کرده و در خدمت ایشان توانستم حضور پیدا کنم. اخلاق کریمانه ایشان هر انسانی را جذب خود می‌نمود.

 متأسّفانه تهاجم گسترده ای بر علیه شخصیّت‌های انقلاب آغاز شده بود و در این میان تهاجم بر علیه آیت‌الله بهشتی سنگین‌تر از همه بود. دشمن با دروغ‌پردازی و زدن تهمت‌های ناروا بیشتر از همه یاران امام، به دنبال ترور شخصیّتی ایشان که بعد از ترور و شهادت آیت‌الله مطهری نقطه امیدی شده بودند،  برآمده بود.

به دلیل همین تبلیغات و شایعه‌پراکنی‌ها بسیاری از دانشجویان مسلمان و عضو انجمن اسلامی که طرفداران انقلاب نیز بودند تحت تأثیر  قرار گرفته بودند و به علت بدبینی نسبت به ایشان، زمانی که آنان را به این کلاس‌ها دعوت می‌کردیم، از آمدن امتناع می‌کردند و لذا به همین دلیل تعداد دانشجویان شرکت کننده در کلاس حدود چهل پنجاه نفر بیشتر نبود و تنها حدود یک سوّم سالن[۱] پر می‌شد و این در حالی بود که دانشجویان شدیداً از جهت اعتقادی و مکتبی احتیاج به آموزش داشتند. ولی افسوس و صد افسوس که دشمن با تهاجم وسیع تبلیغاتی و پراکندن شایعات بی‌اساس و بدبین کردن مردم و به خصوص جوانان نسبت به ایشان از ارتباط آنان با این انسان فرهیخته جلوگیری می‌نمود.

 آیت الله بهشتی و دو نفر دیگر از رهبران حزب جمهوری اسلامی، یعنی آیت الله خامنه ای و حجّت الاسلام رفسنجانی توسط عوامل ضد انقلاب به عنوان رهبران ارتجاع معرّفی می‌شدند و شدیداً تحت تهاجم قرار گرفته بودند و این در حالی بود که این بزرگواران شبانه روز خود را وقف انقلاب و پیشبرد آن نموده بودند. آیت الله بهشتی علاوه بر اداره مجلس خبرگان و تدوین قانون اساسی و راه‌اندازی و اداره جهاد سازندگی و دبیر کلّی حزب جمهوری اسلامی و شناسائی نیرو جهت اداره امور انقلاب، کلاس‌های عقیدتی در حزب را نیز اداره می‌کردند و برای روشن نمودن مردم سخنرانی های متعدّدی را انجام می‌دادند.

بدبینی نیروهای انقلابی نسبت به ایشان و استفاده ننمودن از آنهمه علم و تجربه و اخلاص از درس‌آموزترین تجربیّات انقلاب اسلامی برای نسل‌های آینده می‌باشد.

تشکیل مجلس خبرگان

پس از برگزاری رفراندوم و با توجّه به مشکلات گوناگون به‌وجود آمده در کشور، از مسائل فردی گرفته تا فعّالیّت گروهک‌ها در مدارس تا کارخانجات و ادارات، پیش بینی می‌شد که تشکیل مجلس مؤسّسان با صدها عضو، موجب طولانی شدن مدّت نوشتن قانون اساسی‌گردد و این موجب می‌شد دوران بحران در کشور طولانی و دشمنان که شورش‌ها و ترورها را با حمایت آمریکا آغاز و گسترش داده بودند از این شرایط سوء استفاده نمایند. امام به همین دلیل نظرشان این بود که پیش نویس قانون اساسی تهیه شده توسط دولت موقّت، برای‌ جلو‌گیری از اتلاف وقت و جلوگیری از سوءاستفاده دشمن، به رفراندوم گذاشته شود و با تأیید آن توسط مردم و بر اساس آن، نهادهای حکومتی شکل گیرد، تا در آینده و پس از برقراری آرامش و با فراقت بال و فرصت کافی این قانون اساسی، مجدّداً بررسی و اصلاح شود. امّا دولت موقّت و هم‌فکرانش اصرار می‌کردند که در همان شرایط بحرانی، باید مجلس مؤسّسان تشکیل گردد و این پیش نویس در آن مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

 در جلسه مشترک دولت و شورای انقلاب در خدمت امام، پس از این که حضرت امام سخنان موافقین و مخالفین را استماع می‌نمایند، به پیشنهاد آیت الله طالقانی قرار می‌شود که مجلس کوچک‌تری با حدود هفتاد نفر از نمایندگان خبره مردم تشکیل و پیش نویس قانون اساسی تهیه شده  توسط دولت موقت و سایر پیشنهادات در آن  بررسی و قانون اساسی در آن تدوین گردد.

انتخابات این مجلس توسط دولت موقت برگزار و نمایندگان مردم که اکثراً از علما انتخاب شده بودند، وارد مجلس خبرگان می‌گردند و به تدوین قانون اساسی می‌پردازند.

 تشکیل مجلس خبرگان بدون حضور  جدّی ضد انقلاب در آن، موجب شد آنان که تمام برنامه‌های خود را نقش بر آب می‌دیدند و به این صورت از اقدامات و برنامه‌های آینده خود نیز نا‌‌امید شده بودند، به دنبال انحلال این مجلس برآیند.

بزرگان و شخصیّت‌های انقلاب اگر چه در این مجلس اکثریّت را به خود اختصاص داده بودند، امّا  معدودی از بزرگان ضد انقلاب نیز در آن حضور داشتند و رفتار هر دو گروه برای ما جوانانی که به امید پیروزی حقّ بر باطل و حاکمیّت اسلام علوی و محمّدی، سربازی انقلاب را از اوّلین روزهای آغازش برگزیده بودیم، درس آموز بود. از بزرگان انقلاب درس تواضع و علم و حکمت و از بی ادبی شخصیّت‌های ضد انقلاب نیز ادب می‌آموختیم.

بر پایی نماز جمعه تهران

نماز جمعه تهران به پیشنهاد آیت الله طالقانی و با اجازه امام به راه افتاد. تجمّعات عظیم مردم مسلمان و انقلابی برای عبادت اجتماعی، سیاسی و وحدت بخش جمعه، همراه با بیانات آن عالم مجاهد و دلسوز چون سدّی خلل ناپذیر در برابر تهاجم گسترده ضد انقلاب عمل می‌نمود و توطئه‌های رنگارنگ آنان را نقش بر آب می‌نمود. زبان مشفقانه و ناصحانه ایشان چون شمشیر مالک اشتر توطئه‌های ضد انقلاب را در هم می کوبید و نقش بزرگی در خنثی نمودن آن‌ها داشت.

در هر صورت انقلاب داشت از امکانات اعتقادی خود، مانند برپایی نماز جمعه و ماه رمضان و ماه محرّم، جهت دفاع در برابر تهاجمات همه جانبه دشمنان استفاده می‌نمود. امکاناتی که اسلام جهت تجمّع و وحدت مسلمانان و برای مبارزه با دشمنان به خصوص منافقین، در اختیار مسلمانان نهاده است.

تهاجم نهایی برای جداسازی کردستان از ایران و صدور فرمان تاریخی امام

در اواسط ماه رمضان، تهاجم ضد انقلاب در کردستان وارد مراحل تازه ای شد. شهر پاوه توسط چند هزار نیروی مسلّح متشکّل از اعضای گروهک‌های گوناگون ضد انقلاب محاصره شد و چون جنگ احزاب، آنان هم‌آهنگ با هم برای جدایی نهایی کردستان به این آخرین نقطه بازمانده از کردستان حمله نمودند.

بدین صورت با سیاست های ساده لوحانه دولت موقّت در برابر ضد انقلاب و پذیرش گروهک‌ها به عنوان طرف مذاکره می‌رفت تا کردستان از ایران جدا و به دامان سلطه‌گران شرق و غرب سقوط نماید. ارتش بلاتکلیف, سپاه مانده از برخوردهای سازش‌کارانه دولت و مردم محلی معتقد به انقلاب نیز سردرگم و گرفتار ضد انقلاب شده بودند.

 شهید چمران در آخرین ساعات برپایی این توطئه با ورود به پاوه و سازماندهی تعداد اندکی از نیروهای باقیمانده سپاه و ژاندارمری در این شهر و مقاومت دلیرانه، مردم پاوه را از چنگال ضد انقلاب ددمنش نجات داده و با کمک آنان تهاجم به نیروهای مزدور در سایر مناطق کردستان را آغاز نمود.

امام طی پیامی انقلابی به ارتش و سپاه دستور دادند که برای آزاد سازی کردستان به سمت این استان حرکت نمایند. امام در این پیام مسامحه‌کاران را تهدید نمودند و دستور دادند که بدون تأخیر باید به سمت کردستان حرکت نمایند.

برخوردهای سازش‌کارانه با دشمنان جنایت‌کار و ضد انسان و مزدوران سلطه‌گران جهانی که حتّی ارزش جان یک حشره نیز برای جان انسان‌ها قائل نبوده و نیستند و در حالی‌که در ویتنام و سایر نقاط جهان میلیون‌ها انسان را قتل عام نموده‌اند، فریب‌کارانه سلاح حقوق بشر را در دست گرفته‌اند، جز این نمی‌توانست نتیجه‌ای داشته باشد.

لانه جاسوسی آمریکا
لانه جاسوسی آمریکا

تهاجم پی در پی ضد انقلاب در کردستان

 متأسّفانه مسامحه و سازش‌کاری و فرصت‌بخشی به ضدانقلاب، موجب شد آنان هر روز گامی به پیش نهند و پادگان‌ها در کردستان یکی پس از دیگر سقوط نمایند و شهرهای کردنشین یکی پس از دیگری به زیر سلطه توطئه‌گران درآیند و ضد ‌انقلاب، مخالفین خود را سرکوب و طرفداران بومی انقلاب، مظلومانه یکی پس از دیگری به شهادت برسند و دولت نیز علی‌رغم این جنایات و توطئه‌های پی‌در‌پی، با اعزام شخصیّت‌های سیاسی و مذهبی، سعی در برقراری صلح و صفا با ضد انقلاب، از راه مذاکره بنماید و به سپاه و ارتش اجازه دخالت در امور ندهد.

در تاریخ بیست و سوّم تیر مریوان صحنه توطئه ضدانقلاب گردید و بسیاری از پاسداران محلّی مستقر در این شهر، به جرم طرفداری از انقلاب به شهادت رسیدند. در این قضیه شهید چمران به عنوان نماینده‌ دولت برای مذاکره به این شهر می‌رود و موجب بازگشت امنیّت به منطقه مریوان می‌گردد.

 ضد انقلاب و در رأس آن حزب دمکرات، پس از شش ماه کشمکش و تضعیف دولت مرکزی و تصفیه همه نیروهای مؤمن به انقلاب بومی و سیطره بر اکثر مناطق کردستان، از تاریخ بیست و یکم مرداد ۵۸ یعنی در ایّام شب‌های قدر و در استانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که امام آن را روز قدس اعلام نموده[۲] و از تمام مسلمانان جهان خواسته بودند از این به بعد در این روز برای حمایت از آرمان فلسطین و مردم فلسطین و آزادی قدس شریف و بسیج امکانات جهان اسلام برای رسیدن به اهداف فوق راه‌پیمایی نمایند و نیز در استانه تشکیل مجلس خبرگان قانون اساسی که قرار بود روز بیست و هشتم مرداد افتتاح گردد و یک ماه پس از توطئه مریوان، رهسپار پاوه می‌گردد. اکثریّت مردم این شهر به حکومت مرکزی و انقلاب اعتقاد و ایمان داشتند و برای ضدانقلاب پذیرش چنین مطلبی به خصوص که صدها رزمنده کُرد پاوه‌ای مسلّحانه از این شهر حفاظت می‌کردند، قابل تحمّل نبود و باید این پایگاه مهمّ انقلابی در هم کوبیده می‌شد تا سراسر کردستان زیر سلطه آنان در می‌‌آمد.

ضد انقلاب به دنبال مسامحه و سازش‌کاری دولت و وجود نیروهای نفوذی در پادگان‌های محلی، مطمئن بود که می‌تواند ارتش را در صورت اقدام برای سرکوبی، به راحتی فلج نماید و این از تحصّن‌ها و کشمکش‌های درون ارتش که داشت خود را نشان می‌داد و حلقه‌ای از سلسله توطئه‌های دشمن بود، به راحتی قابل درک بود.

مردم پاوه در دفاع از انقلاب و در اعتراض به بسته شدن راه های پاوه به کرمانشاه توسط ضد انقلاب و در اعتراض به بی‌تفاوتی نیروهای نظامی، در فرمانداری این شهر متحصّن شدند. آنان قطعنامه‌ای را نیز صادر کرده و ضمن اعلام پشتیبانی از انقلاب اسلامی و امام و سپاه پاسداران، خواستار تأمین امنیّت منطقه توسط ارتش و جلوگیری از حمل سلاح و فروش فشنگ و مواد منفجره  و تشکیل دادگاه سیّار انقلاب اسلامی و دستگیری ضد انقلابیّون و گردنه‌بگیران و محاکمه آنان شده بودند، امّا با بی‌تفاوتی مسئولان مواجه گردیدند.

هم‌زمان با تهاجم ضد انقلاب در کردستان، در تهران نیز عوامل مرتبط با دشمنان داخلی و خارجی به بهانه‌های گوناگون اغتشاش و شورش به پا می‌سازند.


[۱]– همان سالنی که منافقین آن را منفجر و موجب شهادت ایشان و یارانشان در زیر آوار آن شدند.

[۲]– جمعه ۲۶ مرداد  ۱۳۵۸ مصادف با ۲۳ رمضان ۱۳۹۹ هجری قمری اوّلین بار بود که مراسم روز قدس به فرمان امام برگزار شد.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطرات سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از عملیات پیروزمند و حماسه بزرگ شکست حصر آبادان ( عملیات ثامن الائمه ) – قسمت دوازدهم

عذاب وجدان!     فرماندهی در کار نبود. سازمان رزم تقریباً به هم خورده بود. بچّه­های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *