تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / مصاحبه سعیده هاشمی گزارشکر بی بی سی باکارگردان آرگو/ سعی کردیم ماجرایی هیجان انگیز روی پرده ببریم به واقعیت خیلی کاری نداشتیم.

مصاحبه سعیده هاشمی گزارشکر بی بی سی باکارگردان آرگو/ سعی کردیم ماجرایی هیجان انگیز روی پرده ببریم به واقعیت خیلی کاری نداشتیم.

مصاحبه سعیده هاشمی گزارشکر بی بی سی  باکارگردان آرگو/ سعی کردیم ماجرایی هیجان انگیز روی پرده ببریم به واقعیت خیلی کاری  نداشتیم.

argo
argo

سعیده هاشمی در جریان گزارش بدون آنکه به واقعیت های ماجرا اشاره ای داشته باشد تنها به بیان مواضع کارگردان و بازیگر فیلم پرداخت و در گزارشی دروغ تنها گفته های ایشان را بازگو کرد

به گزارش صراط،بن افلک کارگردان و بازیگر فیلم ضدایرانی «آرگو» در جریان مصاحبه با سعیده هاشمی (مجری بی بی سی فارسی) با اشاره به اینکه آرگو یک مستند تاریخی نبوده و در مراحل تهیه و تولید آن بسیاری از واقعیت ها حذف شده و بخش هایی نیز به آن اضافه شده افزود: «ما سعی کردیم ماجرایی هیجان انگیز بر اساس آنچه که اتفاق افتاده بسازیم».

سعیده هاشمی در جریان گزارش بدون آنکه به واقعیت های ماجرا اشاره ای داشته باشد تنها به بیان مواضع کارگردان و بازیگر فیلم پرداخت و در گزارشی دروغ تنها گفته های ایشان را بازگو کرد، علیرغم آنکه از یک خبرنگار انتظار می رود واقعیات را منعکس کند اما سعیده هاشمی نیز همانند دیگر همکاران بی بی سی فارسی تنها مسائل را از دیدگاه بنگاه دروغ پراکنی بی بی سی دنبال کرد.

گزارش سعیده هاشمی: ساعت ۸ صبح بود و من روبروی در سینما در میدان لستر لندن بودم. یادم نمی‌آید هیچ وقت این ساعت روز سینما رفته باشم. برگزار کننده جشنواره ترتیبی داده بود که فیلم «آرگو» قبل از پخش عمومی فیلم که ساعت ۷‌‌‌ همان شب بود٬ برای اهالی رسانه و منتقدان فیلم به نمایش درآید.  همان روز ساعت ۶ عصر دوباره به‌‌‌ همان سینما رفتم برای مراسم فرش قرمز. با فیلمبردارم منتظر بودیم تا دست اندرکاران فیل «آرگو» از فرش رد شوند.

جان گودمن اولین کسی بود که از روی فرش قرمز از مقابلم رد شد. چند نفر روبرویم اسمش را داد می‌زدند که جان گودمن برود به سمت آن‌ها و به‌شان امضا بدهد. حس می‌کردم جان گودمن مثل بعضی از نقش‌هایش این مراسم را هم خیلی جدی نمی‌گیرد.

ازاو پرسیدم: فکر می‌کنی مخاطب ایرانی آرگو درباره فیلم چه فکر می‌کند؟ شانه بالا انداخت و گفت: اصلا نمی‌دانم.

تقریبا به همه سوال‌هایم همین طور جواب داد.

بن افلک از پشت سر او داشت به ما نزدیک می‌شد. برای جواب دادن به خبرنگارهایی که جلو‌تر از من ایستاده بودند خیلی وقت گذاشته بود. وقتی به من و فیلمبردارم رسید تنها چند دقیقه به شروع فیلم نمانده بود. مشاور تبلیغاتی‌اش دستش را می‌کشید تا سریع‌تر به داخل سینما هدایتش کند.

من چاره‌ای نداشتم جر آنکه داد بزنم!

«بن٬ صبر کن٬ من ایرانیم».

برگشت و به فارسی گفت: حال شما چطوره؟

بعد به شوخی گفت: می‌بینی یک چیزهایی درباره ایران یاد گرفتم.

argo
argo

خم شد تا گوشش را به من نزدیک کند و در آن شلوغی که همه او را صدا می‌کردند٬ سوالهای من را بشنود و جواب تنها خبرنگار ایرانی جمع را بدهد. از او پرسیدم چرا الان تصمیم گرفته که چنین داستانی را بسازد. گفت: «جورج کلونی پیش من آمد و پیشنهاد این فیلم را آورد. وقتی متن را خواندم داستان را بسیار جذاب و گیرا دیدم.»

در فیلم صحنه‌هایی هست که در مورد حقیقت آن‌ها تردید وجود دارد؛ بن افلک گفت: «فیلم بر اساس داستان واقعی ساخته شده اما قسمتهایی از واقعیت در فیلم حذف شده٬ بخش هایی فشرده شده و صحنه‌هایی هم اضافه شده».

فیلم «آرگو» یک مستند تاریخی نیست، اما بن افلک گفت که سعی کرده در حالیکه به اساس حقیقی داستان پایبند می‌ماند٬ ماجرایی هیجان انگیز را به روی پرده سینما بیاورد.

مشاور تبلیغاتی بن افلک او را کشید و با خودش برد.

منبع: ماهستیم

پاسخ

  بی بی سی !ننگ بر تو باد……

اسم ایرانی رو از روی خودتون بردارید……

ما به چشم نوکر و مواجب بگیر روبا پیر به شما نگاه مکنیم….

پاسخ ها

argo
argo

نورا

  پس چرا واسه ملوان هاشون کت و شلوار خریدین و با سلام صلوات ردشون کردین!!!؟؟؟هان!!!؟؟؟

محمد م

پاسخ

  بن افلک برو کشکتو بسسساب !

کورش

پاسخ

  دلم به حال آقای فرهادی می سوزد که در مراسم اسکار در کشوری که بزرگترین تولیدکننده و فروشنده سلاح است و افتخار اولین کشوری را دارد که از بمب اتمی استفاده کرده حرف از صلح دوستی پسرخاله شدن می زند چقدر آمریکایی ها به ریشش خندیدن. فرهادی بیچاره. حیونکی چقدر هیجان زده بنظر می رسید. بیچاره نمی دونست که قبلا این حرفهارو آمریکایی ها موقعی که داشتند نقشه سرنگونی مصدق مرحوم رو طراحی می کردند زده بودند.

پاسخ ها

نورا

  دلت واسه خود وطن فروشت بسوزه که از این که هموطنت بزرگترین جایزه ی سینماییه دنیا رو برده داری میسوزی!

رضا

  بابا اسکار برا فرهادی کمترین ارزشی قائل نیست، تا وقتی علیه ایران و خانواده ایرانی فیلم بسازه یه دستی به سرش میکشن. وگرنه مثل یه دستمال کثیف پرتش میکنن اونور

دخترشیرازی

  کوروش خان! شما بهتره بری به همون مرد شماره یک ایران خودت (احمدی) افتخار کنی!!!… هه هه

خطر

  اگه مسائل سیاسی نبود خربزه هم به فیلم اقای فرهادی یاهمین اگو نمیدادند

علی

پاسخ

  بن افلک یه دلقک سینماییه

کسی که چند سالی شوهر غیر رسمی جنیفر لوپز باشه ازش بیشتر از این نمیشه توقع داشت

پاسخ ها

نورا

  از اون قسمت شوهرغیررسمی بودنش خیلی سوختی نه!؟

نورا

پاسخ

  خواستین اون کار مسخره یعنی اشغال سفارت رو انجام ندین تا حالا واستون فیلم نسازن!

درضمن من عاشق جورج کلونی ام!

پاسخ ها

ناشناس

  خلایق هر چه لایق!

یکی

  نوراچته ؟امروزکلاًقاط زدی.

دخترشیرازی

  نورا این اشغال سفارت انگلیس رو کجای دلمون بذاریم؟!!

ناشناس

  شما؟

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *