تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)1) اخبار و مطالب مرتبط با واقعة طبس و تهاجم نیروهای نظامی آمریکا به ایران / طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.
طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَلَمْ تَرَ کَیفَ فَعلَ رَبّکَ بِاَصحابِ الْفیل، اَلم یَجعلْ کَیدهُمْ فی تَضلیلٍو أرْسَلَ عَلیهمْ طیراً اَبابیلَ، تَرمیهمْ بِحجارهٍ مِنْ سِجیلٍ فَجعلهُمْکَعصْفٍ مَأْکولٍ

آیا ندیدی که پروردگارت با صاحبان فیل چه کرد؟ آیا کید و تدبیری که برای خرابی کعبهاندیشیدند خراب نکرد؟ و بر هلاک آنها مرغان ابابیل را فرستاد تا آن سپاه را به سنگ های سجیل (دوزخی) سنگباران کردند وتنشان را چون برگ های خرد شده گردانید(سوره فیل).

سپاس خدایی را که طوفان طبس را به ابابیلی برای شکست «پنجه عقاب» قرار داد.

به راستی که انقلاب اسلامی گستره ی شگرفی از تاریخ است که در بستر آن سنّت های الهیبا اعجازی خاص تجلی می یابند و قانون های تاریخی در آن عرصه، نمود و نمایش می یابند؛ تا همگان به چشم دل دریابندکه:

«هرگز برای سنت خداوندی تبدیل و تغییری نیست.»

عبرت گرفتن از تاریخ که در قرآن به آن توصیه و تأکید شده است یک ضرورت است؛ اما اینامر در ذهن تحلیل گران غرب که قدرت را، محور حرکات سیاسی خویش قرار داده اند و در محاسبات خویش توازن اسبابمادی را در پدیده های هستی اصل می دانند نمی گنجد. تاریخ عرصه ی پیروزی حق بر باطل است. به مصداق آیه «وَمَکرُوا مکْراً و مَکَرْنا مکراوهُمْ لا یَشْعرونَ»(سوره نمل) تمامی کیدهاو فریب ها به سوی خود آنان بر می گردد. چرا که همه یجریانات به طرفی واحد که جهت حق است حرکت می کند، عدم درک حقانیت حق مثل سرنوشت یاران فیل است که به سنگ های سجیلگرفتار آمدند و چونان برگ های خرد شده بر زمین افتادند.

قرآن هدف از بیان سرگذشت پیشینیان را این می داند که نتایج آنها مورد تفکرو جمعبندی قرار گیرد «فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعلَّهُمْ یَتفکَّرونَ» (سوره اعراف). لذا واقعه طبس می تواند عظمت الهی و امدادهای غیبی را برای مردمآشکار کند. ماجرای طبس یکی از رسواترین و افتضاح ترین توطئه های شکست امپریالیسم امریکا علیه انقلاب اسلامی ایراناست. بدون شک ماجرایی که در طبس به وقوع پیوست و با شکست مزدوران امریکایی مواجه شد، یکی از معجزات بزرگ قرن بهحساب می آید؛ زیرا شیطان بزرگ امریکا با تمامی توان و با سود بردن از دقیق ترین و پیچیده ترین امکانات نظامیو با تدارک همه جانبه و هماهنگی کلیه ی عوامل داخلی و خارجی به بهانه ی آزادی جاسوسان خود در ایران، و در حقیقت نابودساختن نظام جمهوری اسلامی ایران، تهاجم خود را آغاز کرد.

سران کاخ سفید و مقامات پنتاگون از موفقیت این عملیات کمال اطمینان را داشتند، و بهزعم باطل خود هیچ عامل و نیرویی را در شکست عملیات خود دخیل نمی دانستند؛ اما از آنجایی که خداوند همواره حافظ این ملتو انقلاب بوده است، در طبس نیز امدادهای غیبی او عینیت یافت تا بار دیگر ثابت شود که اراده ی الهی بر هر چیزی تعلقبگیرد، شدنی است.

انقلاب دوم موجب مقدمه شکست آمریکا در طبس، شکسته شدن ابهت دروغین آمریکا در جهان و منطقه، افشای ماهیت جاسوسی سفارت آمریکا، رسوایی عوامل خود فروخته داخلی، نمایش قدرت یک ملت، زیر سؤال رفتن ادعای کذب رهبری جهان توسط کاخ سفید و تیر خلاص به دولت آمریکا شد.

سپاه شیطان پا به صحرای طبس می گذارند غافل از آنکه طوفانی شن از آن ها پذیراییخواهد کرد.

آمریکا باید امروز به این عبرت تاریخی بنگرد و شکست “عملیات پنجه عقاب” خود را درمقابل طوفان شن که از امدادهای غیبی الهی بوده به نظاره بنشیند تا اندکی از توهماتبلند پروازانه و جنگ طلبانه خود بکاهد.

شکست شیطان بزرگ در این عملیات، حمله فیلداران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن ها زنده می کند. لشگریان ابرهه، همچون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت، تصور نمی کردند کسی بتواند مانع حمله آنها به خانه کعبه شود، ولی آن هنگام که به سوی کعبه هجوم آغاز کردند، به فرمان خداوند متعالی پرندگانی در آسمان ظاهر شدند و سنگ هایی که در منقار داشتند، بر سر فیل سواران فرود آوردند و بدین وسیله، کافران یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند. در پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ نیز دانه های ریز شن، دسیسه بزرگ آمریکا را فرو شکست.

این اقدامات آمریکا، به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی صورت می گرفت؛ انقلابی که ایران را از چنگال نفوذ آمریکاییان بیرون آورد. منابع سرشار نفت، موقعیت حساس ایران به علت داشتن مرزهای طولانی با شوروی سابق، خریدهای سرسام آور تجهیزات نظامی، داشتن نقش مثبت در مسئله اعراب و اسرائیل و دلایل فراوان دیگر، ایران را به عنوان سودمندترین کشور برای آمریکاییان در آورده بود. با پیروزی انقلاب، طبیعی بود که آمریکا برای بازگرداندن آب رفته به جوی، دست به هر اقدامی بزند که انجام شبه کوتای نظامی در طبس، یکی از آنان بود.

پس از فرار امریکایی ها و صدور اعلامیه توسط کاخ سفید مبنی بر شکست عملیات و این کهاسنادی سری و مهمی در درون پس از فرار امریکایی ها و صدور اعلامیه توسط کاخ سفید مبنی بر شکست عملیات و این کهاسنادی سری و مهمی در درون به جا مانده بمباران شدند و اسناد سری و مهم باقی مانده در آتش سوختند و محمد منتظرقائم فرمانده سپاه پاسداران یزد که از هلی کوپترها حفاظت می کرد، به شهادت رسید.

بهانه ی بنی صدر برای انهدام هلی کوپترها این بود که امریکایی های جامانده، فرصتمجدد استفاده از آنها را به دست نیاورند! در حالی که حتی اگر چنین احتمالی می رفت، باز کردن وسایل و قطعات حساس پروازی کافیبود که آنها را از پرواز باز دارد.

نکات مهم دیگری که از مطالعه ی اسناد و مدارک به دست آمده و گزارش ها و مقالاتنوشته شده حاصل شده است، به شرح زیر است:

۱- امریکا در واقعه ی طبس از آخرین امکانات نظامی و فنون جنگی استفاده، و از طرف کنگرهامریکا بودجه هنگفتی برای اجرای این عملیات در نظر گرفته شده بود.

۲- هلی کوپترهایی که برای آزادی جاسوسان امریکایی در نظر گرفته شده بود، از بهترین نوعهلی کوپترها و از آخرین مدل آنها بود. بنابراین، مسأله ی از کار افتادن آنها در جریان عملیات کاملاً غیر مترقبهبوده است.

۳- شبی که عملیات در آن به وقوع پیوست مهتابی بود و معمولاً در این شب ها از توفان وبادهای تند خبری نیست و افزون بر این، بر اساس پیش بینی های علمی اداره ی هواشناسی امریکا، در شب عملیات، هوای کویرتوفانی نبوده است!

۴-   بر اساس ارزیابی کارشناسان، احتمال پیروزی عملیات از نود درصد به بالا پیش بینی شدهبود.

۵-   کشورهای مصر، عربستان سعودی، ترکیه، عمان و پاکستان در طی این عملیات امکانات خودرا در اختیار امریکا قرار داده بودند.

۶- با توجه به حساسیت دولت اتحاد جماهیر شوروی (سابق) در باره ی تحرکات امریکایی ها درمنطقه و زیر نظر داشتن دائم آنها، بدون شک این عملیات با توافق وهماهنگی آنها انجام شده بود.

به هر حال آنچه در طبس واقع شد، بدون شک مصداقی دیگر از سوره ی مبارکه فیل بود وپنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ عام الفیل دیگر و کارتر مظهر استکبار جهانی ابرهه ای دیگر بود و عنایت، لطف و مرحمت خداوندیمثل همه ی زمان های تاریخ بر مؤمنان رخ نمود. آنچه گذشت نه تنها یک واقعه ی ساده و زودگذر و فراموش شدنی نبود،بلکه تمثیلی و ذکری است همیشگی و ماندنی برای کسانی که با چشم دل خویش جز آنچه هست می بینند و تذکر دیگری است براثبات قدرت فائقه و تامه ی الهی بر وهن و سستی کید و مکر دشمنان خدا.

اهمیت واقعه طبس در این نبود که آمریکاییان برای نخستین بار آشکارا در داخل خاک ایران نیرو پیاده کردند؛ زیرا این واقعه، نمونه کوچکی از تجاوز آمریکایی ها را در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد. اهمیت واقعه صحرای طبس، در این بود که وقتی نظامی مردمی و اسلامی مورد عنایات باری تعالی باشد، حتی عواملی مانند ریگ ها و گرد و غبار بیابان هم می توانند ماشین جنگی قدرتمندترین کشور جهان را در هم بکوبد و منهدم سازد. از آن پس، تصمیمات و اقدامات خصمانه آمریکا و دشمنان انقلاب در پرتو عنایت خداوند بی ثمر می ماند و کاروان پر خروش انقلاب، همچنان با حضور توفنده ملت سرافراز در کنار رهبر دوراندیش و شجاع خود، به حرکت سرنوشت ساز و امیدبخشش ادامه می دهد.

اگر امروز بعد از ۳۰ سال امریکا به تعبیر مقام معظم رهبری می تواند(فقط ایران را تهدید تلویحی اتمی کند که آن هم در ملت ایران تاثیری نخواهد داشت) نه این که تا به امروز علاقه ای به حمله نظامی به ایران نداشته، که تا امروز توانی برای حمله به ایران در خود نمی دیده است و بعد از این هم به این صورت خواهد بود چرا که به تعبیر مقام معظم رهبری (عامل اصلی قدرت و عظمت کشور اسلامی ما، جوهر ایمانی است)و آنان از همین جوهر ایمانی می هراسند نه از قوای نظامی ما. اگر چه روزی ما با دست خالی، زمانی که وزارت دفاع با همکاری بهترین دانشگاه های ما قدرت ساخت حتی یک لوله توپ را هم نداشت اما ما با همان جوهر ایمانی مقابل دو ابر قدرت شرق و غرب ایستادیم و به آنان طعم ذلت بار شکست را چشاندیم . و امروزه با بهترین و پیشرفته ترین سلاح ها، موشک ها و دیگر ادوات نظامی که دست آورد تلاش های بی دریغ ۳۰ ساله دانشمندان انقلاب اسلامی بوده ، و با تلفیق آن با جوهر ایمانی تبدیل به دژی مسطحکم و شکست ناپذیر شده ایم که به تعبیر امام راحل امروز دیگر حتم بر یقین ((آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند)).

با توجه به مطالب ذکر شده حمله اتمی امریکا علیه ایران توهمی بیش در افکار امثال اوباما و دیگر دشمنان میهن اسلامیمان نمی باشد.

آریاین معجزه الهی را باید دید و برای آنان که باز می خواهند در رویاهای بلند پروازانهخویش فکر حمله به ایران را داشته باشند، باز گفت تا برای همیشه رسواترین و مفتضحانهترین شکست خود را بر ضد انقلاب اسلامی ایران به یاد داشته باشند و بدانند که خداوندمتعال انقلاب امام خمینی را به انقلاب امام زمان (عج) پیوند خواهند زد و تا آن روزنیزخودبا نیروهای غیبی، توطئه های دشمنان این انقلاب را خنثی خواهد کرد.

کانون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی

دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین، سید مصطفی رضوی حیدری فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و آزاده و جانباز۳۰% انقلاب، امام جمعه فقید شهرستان فریمان و فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان طبس و اولین مسئولی که در سال ۱۳۵۹ در محل حادثه حضور یافت، از حمله نظامی آمریکا در کویر طبس

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *