تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)1) اخبار و مطالب مرتبط با واقعة طبس و تهاجم نیروهای نظامی آمریکا به ایران / مرحوم حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد: طوفان شن به‏اذن الهی آمریکا را رسوای جهان کرد

مرحوم حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد: طوفان شن به‏اذن الهی آمریکا را رسوای جهان کرد

مرحوم حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی  امام جمعه یزد:  طوفان شن به‏اذن الهی آمریکا را رسوای جهان کرد

مرحوم حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی  امام جمعه یزد:  طوفان شن به‏اذن الهی آمریکا را رسوای جهان کرد
مرحوم حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد: طوفان شن به‏اذن الهی آمریکا را رسوای جهان کرد

امام جمعه یزد با تشریح حادثه طبس و اینکه طوفان شن به‎اذن الهی تمام برنامه‌های آمریکا را به‎هم ریخت و این کشور را رسوای جهان کرد، افزود: یادآوری حادثه طبس همواره برای ملت ایران درس است.

________________________________________

حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سوم اردیبهشت‌ماه، روز ملی کارآفرینی اظهار داشت: از آنجا که امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده است، برای اینکه بتوانیم در اقتصاد کشور جهش و جهاد داشته باشیم راهی به‎جز برنامه‌ریزی صحیح و هدایت درآمدهای نفتی به سوی کارآفرینی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه دروازه‌های کشور نباید به سوی کالاهای وارداتی باز شود، افزود: بزرگ‌ترین ضربه‌های اقتصادی به تولیدکنندگان و کارآفرینان توسط کالاهای وارداتی به ویژه کالاهای قاچاق وارد می‌شود.

صدوقی همچنین با اشاره به آمارهایی که از سوی برخی مسئولان در مورد ایجاد اشتغال ارائه می‌شود، بیان داشت: اگر مردم احساس کنند که آمارها با واقعیت تطابق ندارد، نسبت به مسئولان احساس بی‎اعتمادی پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد هر شغل در کشور بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون هزینه دارد و اگر آمارهایی که در زمینه اشتغال ارائه می‌شود، منطقی نباشد، عملکرد مسئولان زیر سؤال خواهد رفت.

صدوقی از متولیان امر اشتغال خواست تا در سالی که به نام سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده است، در زمینه اشتغال فعال‌تر و واقع‌گراتر وارد عمل شوند.

وی با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای ایجاد اشتغال عنوان کرد: در صورتی که زیرساخت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی نظیر خطوط انتقال آب، برق، گاز، راه و . . . تامین شود، سرمایه‌گذاران خارجی می‎توانند کمک بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال باشند.

صدوقی تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی صحیحی برای هدایت سرمایه‌گذاری‌های خارجی و داخلی در استان یزد انجام شود تا رغبت سرمایه‌گذاران در این زمینه افزایش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پنجم اردیبهشت‌ماه، سالروز واقعه طبس با گرامی‎داشت یاد و خاطره شهید محمد منتظرقائم، تنها شهید این حادثه عنوان کرد: پس از دستگیری جاسوسان آمریکایی در جاسوس‌خانه آمریکا توسط دانشجویان خط امام(ره)، آمریکایی‌ها برای آزادی گروگان‌های خود وارد ایران شدند و تلاش کردند تا با آزادی گروگان‌های خود بر دخالت‌ها و خیانت‌های خود سرپوش بگذارند.

صدوقی با تشریح حادثه طبس و اینکه طوفان شن به اذن الهی تمام برنامه‌های آمریکا را به هم ریخت و این کشور را رسوای جهان کرد، افزود: یادآوری حادثه طبس همواره برای ملت ایران درسی است تا بداند که آمریکا همیشه و در همه زمان‌ها دشمن ما بوده و هست و باید در مقابل این دشمن همواره هوشمند باشیم.

وی با تاکید بر اینکه حادثه طبس، انقلاب دوم ایران بود، از مردم خواست تا در مراسم گرامی‏داشت این روز که در طبس و یزد برگزار می‌شود، حضوری گسترده و باشکوه داشته باشند.

صدوقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دوم اردیبهشت‌ماه سالروز تصویب اساس‌نامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یاد و خاطره شهدای سپاهی و بسیجی را گرامی داشت.

وی با اشاره به اینکه سپاه در برهه‌ای حساس تشکیل شد، افزود: ارتش و ژاندارمری در آن زمان به دلیل خیانت سران خود و دستگیری آنها، تشکل و انسجام لازم را نداشتند و گرچه ارتش‌، شهربانی و ژاندارمری نیز از خود مردم و همراه با مردم بودند، نیاز به نیرویی در کنار آنها احساس می‌شد بر همین اساس سپاه تشکیل شد و از ابتدا نیز خدمات شایسته‌ای انجام داد.

صدوقی با اشاره به اینکه در بدو تأسیس سپاه، دشمنان قیام‌های مسلحانه در کردستان، سیستان و بلوچستان و . . . به راه انداخته بودند، افزود: در چنین شرایطی سپاه نقش و حضوری ارزنده داشت و توانست تمام این قیام‌ها را با شکست مواجه کند.

وی همچنین نقش سپاه پاسداران در دوران هشت سال دفاع مقدس را نیز بسیار ارزنده خواند و گفت: سپاه در آن برهه حساس از تمام توان خود استفاده کرد و از سرافرازان جنگ شد.

صدوقی از جمله اقدامات ارزنده سپاه به مقابله با گروهک‌ها اشاره کرد و افزود: در آن زمان گروهک منافقان قدرت بالایی داشت که سپاه توانست بسیار موفق در مقابل آنها عمل کند.

خطیب جمعه یزد همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز انقلاب فرهنگی در سال ۵۹ اظهار داشت: بعد از انقلاب آشفتگی‌های خاصی در دانشگاه‌ها پیدا شد و هر قسمت توسط گروهی مسلحانه در اختیار گرفته شده بود که برخی آنها حتی به توحید نیز اعتقادی نداشتند و تلاش می‌کردند تا در دانشگاه‌ها اعتقادات و اهداف خود را محقق کنند.

وی یادآور شد: با وقوع انقلاب فرهنگی و بازگشایی دانشگاه‌ها اهداف فرهنگی انقلاب دنبال شد و در راه علم‌آموزی و تهذیب تلاش‌های بسیاری صورت گرفت.

صدوقی با تاکید بر اینکه اکنون نیز در نظام اسلامی باید آنچه در دانشگاه‌ها می‌گذرد منطبق با اسلام و نظام اسلامی باشد، افزود: در طول سال‌های پس از انقلاب، دانشگاه‌ها از نظر علمی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتند و رتبه‌های علمی بسیار خوبی کسب کردند اما باید توجه داشت که تهذیب و اخلاق در دانشگاه‌ها باید در کنار کسب علم و تجربه و تخصص وجود داشته باشد.

وی همچنین فرارسیدن سالروز شهادت شهید سپهبد قرنی را نیز گرامی داشت و افزود: شهید قرنی از افسران لایق و شایسته ارتش بود که توسط گروه فرقان به شهادت رسید.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین، سید مصطفی رضوی حیدری فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و آزاده و جانباز۳۰% انقلاب، امام جمعه فقید شهرستان فریمان و فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان طبس و اولین مسئولی که در سال ۱۳۵۹ در محل حادثه حضور یافت، از حمله نظامی آمریکا در کویر طبس

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *