تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)1) اخبار و مطالب مرتبط با واقعة طبس و تهاجم نیروهای نظامی آمریکا به ایران / طبس – چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟

طبس – چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟

چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟

چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟
چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟


۰۴ اردیبهشت ۱۳۸۷

رسواترین شکست آمریکا از نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران در طبس پنج اردیبهشت سال هزار و سیصد و پنجاه و نه اتفاق افتاد.

این واقعه را می‌توان از معجزات بزرگ قرن نامید زیرا اولا: شیطان بزرگ آمریکا با استفاده از دقیق‌ترین، پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین امکانات نظامی خود و ثانیا هماهنگی عناصر و عوامل خائن داخلی و خارجی، ثالثا با قصد نابود ساختن نظام نوپای اسلامی، تجاوز نظامی خود را در صحرای طبس آغاز کرد.

آنچنان بین عناصر خائن داخلی وکاخ سفید و مقامات پنتاگون هماهنگی حاصل شده بود که از موفقیت این عملیات اطمینان کامل داشتند. تنها محاسبه‌ای که از چشم سپاه ابرهه مخفی مانده بود اراده الهی وامداد ملت وانقلاب ایران بود. زیرا در این جادثه ثابت شد که اراده الهی بر هر چیزتعلق گیرد «کن فیکون» می‌شود.

برای پیدا کردن ردپای خیانت‌های داخلی به دو جنبه باید توجه کرد:

۱- هماهنگی متجاوزین و اطمینان آنها از انجام عملیات قبل از تجاوز به طبس

۲- از بین بردن برخی اسناد سری پس از شکست عملیات

چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟
چرا بنی‌صدر دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده آمریکا در طبس را صادر کرد؟


با نگاهی به تسخیر لانه جاسوسی و عملیات خرابکارانه پس از انقلاب اسلامی که با هدایت مستقیم و غیر مستقیم ساختمان سیا و از طریق سفارتخانه آمریکا در ایران انجام می‌شد و بر اساس اسناد لانه جاسوسی، هدایت جریانهای ضد انقلاب، حمایت از دیکتاور ایران و کودتاهای نافرجام پس از انقلاب از عملیات خرابکارانه دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه آمریکا پس از سقوط شاه می‌باشد؛ لذا در یک اقدام انقلابی توسط دانشجویان پیرو خط امام، لانه جاسوسی فتح می‌شود. کاخ سفید پس از تسخیر لانه، مساله تجاوز نظامی را در دستور کار خود قرار می‌دهد که شرح مختصر آن به ترتیب ذیل است:

الف) در تاریخ یکم آذر ماه پنجاه و هشت تعداد ۹۰ نفر کماندو آمریکا به ایالت آریزونا اعزام و تمرین و رزم بر اساس شرایط ایران انجام می‌دهند.

ب) تیمهای سری مخفیانه وارد ایران شده و با عوامل داخلی و ضدانقلاب هماهنگ می‌شوند

ج) در بیست و هشتم آذر پنجاه و هشت کماندوهای آمریکایی آموزشی دیده عازم پایگاهی در کشور مصر در نزدیکی قاهره مستقر می‌شوند.

بیست و دوم فروردین هزار و سیصد و پنجاه ونه(یازده آوریل)،«کارتر» رییس‌جمهور وقت آمریکا جلسه اضطراری شورای امنیت ملی آمریکا را تشکیل می‌دهد.

ه) در نهایت رییس ستاد ارتش آمریکا ژنرال «جونز» چهارم اردیبهشت را زمان آغاز عملیات «دلتا» اعلام می‌نماید.

با توضیحات بالا و اطلاعاتی که به «جونز» رسیده است مشخص می‌شود گروهک‌های ضدانقلاب داخلی و عناصری که با امام به عنوان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی هماهنگ نبودند چراغ سبزهایی به آمریکا نشان دادند که «کارتر» با اطمینان جدول زمانی عملیات را از قاهره به ناو هواپیمابر «نیمتیز» در دریای عمان ابلاغ می‌کند.

فرود هواپیماها و هلی‌کوپترها در صحرای طبس و طرح و نقشه‌ای که قصد از بین بردن معمار انقلاب اسلامی و سلسله جنبان حق‌طلبان و عدالت‌خواهان یعنی حضرت امام را داشتند از عرشه ناو هواپیمابر

«نیمتیز»در صحرای طبس فرود می‌آیند.

با هماهنگی توطئه‌گران داخلی، هلی‌کوپترها باید کماندوهایی را که از آمریکا به مصر و از مصر به ایران آمده‌اند به اطراف تهران منتقل نمایند. در اطراف تهران عوامل داخلی خودروهایی را آماده کرده بودند تا این کماندوها را به لانه جاسوسی انتقال دهند. ردپای خیانت را می‌توان به نحوی در تهران ملاحظه نمود و این یکی از سرنخ‌های خیانت فرمانده کل قوای نظامی آن موقع یعنی«بنی‌صدر» است.

با طرح سه سؤال در حقیقت دلیلی بر این مدعا آورده‌ایم:

یک: آیا «بنی صدر» از این نقل و انتقالات با توجه به در اختیار داشتن تمام امکانات کشور هیچ اطلاعی نداشته.؟

دو:آیا برایش اهمیتی نداشته است؟.

سه: چرا حساسیت به خرج نداده و حتی به علائم مربوط توجه نکرده؟ که، البته دستور بمباران مدارک سری عملیات طبس نیز به نحو دیگر ردپای خیانت دشمنان امام را آشکار می‌سازد.

با این اشاره وارد استدلال دوم شویم.

بالاخره پس از نقص فنی یک هلی‌کوپتر در نزدیکی شهر «داور» کرمان و انتقال سرنشینان آن به هلی‌کوپتری دیگر که بعید است از دید عناصر نظامی و اطلاعاتی آن زمان مخفی مانده باشد و این خود یکی از سر نخهای موضوع است ۶ فروند هواپیما و ۶ فروند هلی‌کوپتر در صحرای طبس فرود می‌آیند و پس از نقص فنی یکی از هلی‌کوپترها و گزارش آن به ناو دستور توقف عملیات و عقب‌نشینی صادر می‌گردد. هر چند در این زمان لشگر ابرهه و نظامیان شیطان بزرگ در چنگال عذاب الهی گرفتار می‌شوند و هلی‌کوپترهای آمریکایی با یک فروند هواپیمای C –۱۳۰ بر اثر طوفانی از شن برخورد می‌کنند و هشت تن از نظامیان در آتش قهر الهی می‌سوزند و این خبر توسط ژنرال «جونز» به کارتر اطلاع داده می‌شود و بنابر نقل «برژنسکی»، «کارتر» با شنیدن این خبر مانند مار زخمی به خود می‌پیچید،

اما ردپای خیانت «بنی صدر»را پس از این شکست در دستور مستقیم صادر شده باید جستجو کرد.

دلایل این خیانت را می‌توان شهادت «محمد منتظر قائم»فرمانده سپاه پاسداران یزد،بمباران هلی کوپترهای بجا مانده که دارای اسناد سری و مهم عملیات از جمله نام عوامل داخلی کامیون‌هایی که باید در تهران به حمل کماندوها می‌پرداختند و کسانی که با کاخ سفید و سیا همکاری می‌کردند، جستجو نمود زیرا آمریکا با اعلامیه‌ای پس از فرار نیروهایش از ایران رسما اعلام نمود عملیاتی که در صحرای طبس برای آزادی جان گروگانهای اسیردر ایران انجام شده با شکست روبرو شده است. از همین اعلامیه و از بجا ماندن هلی‌کوپترها در ایران معلوم می‌شود که اسناد سری مهمی در هلی کوپترها بجا مانده است اما صد افسوس که خائن اصلی این عملیات رییس‌جمهور بی‌کفایت وقت که فرماندهی همه نیروهای نظامی و انتظامی ایران را به عهده داشت به جای صدور دستور بازرسی ویژه و بررسی اسناد به جا مانده از آمریکایی‌ها پس از مشورت با مستشارانی که از تفاله‌های رژیم سابق بودند و بنا به پیشنهاد آنها و بدون کسب اجازه از امام دستور بمباران هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات شکست خورده تجاوز ناموفق آمریکایی‌ها را به طور مستقیم صادر می‌کند تا اولا: اسناد آن در آتش بسوزد ثانیا: خیانت‌های مستشاران رییس‌جمهور فاش نشود ثالثا: سرنخ‌های بی‌کفایتی و هم‌آوایی او با غرب و منافقین که جاسوسان آمریکا در عراقند افشا نشود.

سردار داود غیاثی‌راد

خبرگزاری ایسنا

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین، سید مصطفی رضوی حیدری فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و آزاده و جانباز۳۰% انقلاب، امام جمعه فقید شهرستان فریمان و فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان طبس و اولین مسئولی که در سال ۱۳۵۹ در محل حادثه حضور یافت، از حمله نظامی آمریکا در کویر طبس

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت …

۴ دیدگاه

 1. خیلی زشت است که هر کسی که از راه میرسد در مورد هر آنچه که از آن کمترین اطلاعی ندارد، اظهار نظر کند.
  اگر نمیدانی بگو نمیدانم لازن نیست که چیزی بگویی…!!!
  به لینک زیر بروید.
  مصاحبه خلبانی که اولین بار روی هلیکوپترهای به جا مانده پرواز کرد.

  بنی صدر دستور داد هلی کوپترها را بمباران نکنید. اما به سر لشکر باقری فشار اوردند که برنید. فردا از پایگاه تهران فانتوم اف ۴ بلند شد و هلی کوپترها را بمباران کرد.
  تیمسار شمخانی هم دقیقا مقابل یامین پور در صدا وسیما نشست و با صراحت گفت که بنی صدر خائن نبود.
  استراتژی بنی صدر با استراتژی ما فرق داشت.
  نمیدانم شما چونه ادعا میکنید که به آخرت اعتقاد دارید.؟؟؟؟
  چگونه به خود اجازه میدهید به این راحتی به کسی که فقط با شما اختلاف نظر وعقیده داشته اینقدر تهمت بزنید.؟؟؟

  https://www.youtube.com/watch?v=wEf2tnQzcSA

 2. استاد دانشگاه

  این دروغ بزرگی است که بنی صدر دستور بمباران را داده است چرا که در مصاحبه ای که حسین دهباشی با خلبان هواپیما انجام داده بود او صراحتا گفته بود که بنی صدر گفته نزنید و در مصاحبه ای دیگر هم خود بنی صدر مصرانه میگوید که دیتور بمباران را نداده و دستور بمباران از ستاد فرماندهی که به اسم باقری و البته از بالاتر دستور رسیده بود انجام شده که می طلبد کمیته ای بی طرف و حقیقت یاب کشف کند چه کسی دستور بمباران را داده زیرا قطعا یافتن خائنینی بزرگ پس این پرده که به نظر میرسد هم اکنون هم رد پایشان در نظام مقدس اسلامی وجود دارد کمک بزرگی به روشن شدن خیانتهای بسیار دیگری از ابتدای انقلاب تا کنون خواهد نمود.
  رجوع کنید به مصاحبه ی جنجالی ماجرای طبس حسین دهباشی با اولین خلبانی که گزارش واقعه را می دهد و همچنین مصاحبه جنجالی حسین دهباشی با خود بنی صدر
  که تا امروز هر دو در یوتیوب موجود است.

 3. استاد دانشگاه

  این دروغ بزرگی است که بنی صدر دستور بمباران را داده است چرا که در مصاحبه ای که حسین دهباشی با خلبان هواپیما انجام داده بود او صراحتا گفته بود که بنی صدر گفته نزنید و در مصاحبه ای دیگر هم خود بنی صدر مصرانه میگوید که دستور بمباران را نداده و دستور بمباران از ستاد فرماندهی که به اسم باقری و البته از بالاتر دستور رسیده بود انجام شده که می طلبد کمیته ای بی طرف و حقیقت یاب کشف کند چه کسی دستور بمباران را داده زیرا قطعا یافتن خائنینی بزرگ پس این پرده که به نظر میرسد هم اکنون هم رد پایشان در نظام مقدس اسلامی وجود دارد کمک بزرگی به روشن شدن خیانتهای بسیار دیگری از ابتدای انقلاب تا کنون خواهد نمود.
  رجوع کنید به مصاحبه ی جنجالی ماجرای طبس حسین دهباشی با اولین خلبانی که گزارش واقعه را می دهد و همچنین مصاحبه جنجالی حسین دهباشی با خود بنی صدر
  که تا امروز هر دو در یوتیوب موجود است.

 4. سید محمد هاشم پوریزدانپرست

  با سلام
  خود بنی صدر پذیرفته که دستور داده و شما نپذیرفته اید!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *