تیتر خبرها
خانه / بخش 7) انتخابات نامه 88 / 7)2) مقالات / چهار پرسش صریح آیت‌الله نوری همدانی از میرحسین موسوی

چهار پرسش صریح آیت‌الله نوری همدانی از میرحسین موسوی

 چهار پرسش صریح آیت‌الله نوری همدانی از میرحسین موسوی

آیت الله نوری همدانی با طرح 4 پرسش، از آقای موسوی خواست که برای شفاف سازی بیانیه های خود، پاسخ های روشنی را به این سوالات بدهد.
آیت الله نوری همدانی با طرح ۴ پرسش، از آقای موسوی خواست که برای شفاف سازی بیانیه های خود، پاسخ های روشنی را به این سوالات بدهد.

آیت الله نوری همدانی با طرح ۴ پرسش، از آقای موسوی خواست که برای شفاف سازی بیانیه های خود، پاسخ های روشنی را به این سوالات بدهد.

 

آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید، که پیش از این در واکنش به بیانیه هفدهم آقای موسوی گفته بود که “مردم فریب این بیانیه ها را نخواهند خورد”، امروز در اظهار نظری جدید، بیانیه های اخیر او را سوال برانگیز خواند.

 

آیت الله نوری همدانی در دیدار با جمعی از فرماندهان و پرسنل ناجای کشور، همچنین با طرح ۴ پرسش از آقای موسوی، خواستار ارائه پاسخ های روشن به این سوالات شد.

 

این مرجع تقلید اولین سوال خود از موسوی را این گونه مطرح کرد: شما خودتان را پیرو و دنبال رو خط امام راحل (ره) و آرمان های بلند انقلاب اسلامی معرفی می نمایید، چرا در مقابل شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” هواداران تان در راهپیمایی روز قدس هیچ عکس العملی را بروز ندادید؟

 

وی تاکید کرد: نباید فراموش کرد که دفاع از ملت مظلوم فلسطین و همه ستمدیدگان دنیا جزو سیاست‏های اصلی این انقلاب از بدو شکل گیری تاکنون بوده است.

 

این مرجع تقلید در طرح دومین سوال خود از موسوی، با انتقاد از هواداران فرقه سبز و رهبران آنان درخصوص سردادن شعار” استقلال ،آزادی ، جمهوری ایرانی” اظهار داشت: چرا باید رهبران و گردانندگان این گروه در مقابل این شعار سکوت کنند؟

 

آیت الله نوری همدانی شعار جمهوری ایرانی را شعاری دانست که رضاخان و پسرش مرتب سر می‏دادند و تاکید کرد: اسلام نخستین رکن این نظام است و این نظام بدون اسلام هیچ معنا و مفهومی ندارد.

 

وی به طرح سوال سوم از میرحسین پرداخت: “طرفداران شما در شهر مقدس قم و همچنین تهران و شهرهای دیگرشعار “مرگ بر اصل ولایت فقیه” را سر دادند؛ اگر شما واقعا پیرو خط امام (ره) و در زمره دوستداران ایشان هستید، چرا آنان را متوجه اشتباه و غفلتشان نمی کنید؟”

 

چهارمین سوال این مرجع تقلید از موسوی این بود که: “شما می گویید که هیچ ارتباط و رابطه ای با بیگانگان ندارید اما همگان می دانند که آن‏ها چقدر از شما در رسانه های خود تعریف و تمجید می کنند؛ پس چرا راه خود را از آنان جدا نمی کنید؟

 

آیت الله نوری همدانی خطاب به موسوی گفت: شما باید به این سوال ها پاسخ روشن و شفاف دهید تا هر آنچه که مبهم است برای همه مردم ایران شفاف سازی شود.

 

گفتنی است، آقای موسوی در تازه ترین بیانیه خود، اغتشاش روز عاشورا را “تجمع خودجوش مردمی” دانست و اغتشاشگران این روز را همراهان خود، “مردمی خداجوی” و “عزاداران حسینی” خواند.

 

میرحسین در عین حال برای خروج از آنچه “بحران” نامید، حتی اقدام به تعیین مسیرهایی برای آینده نظام جمهوری اسلامی کرد.

 

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

دکتر محسن رضایی و انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، ناگفته‌هایي درباره قبل و بعد از انتخابات 22 خرداد

دکتر محسن رضایی و انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، ناگفته‌هایی درباره قبل و بعد از انتخابات ۲۲ خرداد

دکتر محسن رضایی و انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، ناگفته‌هایي درباره قبل و بعد از انتخابات 22 خرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *